(+48) 519 840 821
info@wllp.pl

Emocje sięgnęły zenitu! - Finały C [PODSUMOWANIE]

wróć na stronę główną

Zwieńczeniem sezonu 2018/2019 w ramach Wielkopolsko - Lubuskich Lig Piłkarskich były Finały B2 i C, które odbyły się w miniony weekend w Baranowie. Gole w ostatnich sekundach decydowały o mistrzostwie!

Zapraszamy na podsumowanie Finałów dla grup C

Do Baranowa przyjechalo 13 drużyn, które utworzyły dwie grupy - 6 i 7 zespołów. Zasada była prosta - dwa najlepsze z każdej z grup awansują do półfinału i powalczą o wielki finał.

FAZA GRUPOWA:

Grupa A:

W tej grupie było 7 zespołów, gdzie każda drużyna miała szanse zdobyć 18 punktów. Już w pierwszej kolejce faworyt z Trzcianki zgubił punkty z Obornikami, Gostyń pokonał Kalisz, a Grunwald Puszczykowo. W następnych kolejkach Trzcianka, Grunwald i Oborniki osiągały najlepsze rezultaty. Spośród tych trzech drużyn najlepsze okazały się: Trzcianka (16p.) i Grunwald (13 p.), który zdobył tyle samo punktów co Oborniki, ale był lepszy w meczu bezpośrednim. Na kolejnych miejscach Gostyń (8p.) Puszczykowo (5p.), Kalisz (4p.) i Pogorzela (0p.)

Grupa B:

W sześciozespołowej grupie z bardzo dobrej strony pokazały się Szamotuły wygrywając 4 mecze i 1 remisując (13p.), a takze Naramowice (12 p.) i Swarzędz (10 p.). Na kolejnych miejscach Gniezno (6p.), Zielona Góra (3p.) i Konin (0p.).

FAZA PUCHAROWA:

Pary półfinałowe:

* Trzcianka vs Poznań - Naramowice - 1:0

Pierwszy półfinał ustaliła bramka na samym początku spotkania dla Trzcianki. Mimo prowadzenia podopieczni Łukasza Mleczaka dalej groźnie atakowali, chcąc tym samym pewnie awansować do półfinału. Swoje szanse mieli także zawodnicy z Naramowic, ale albo zawiodła skuteczność, albo dobrze ustawieni byli obrońcy i bramkarz neutralizując zagrożenie i wyprowadzając groźne kontry.

* Poznań - Grunwald vs Szamotuły 2:2 k. 2:3

W tym bardzo wyrówananym meczu przez pierwsze 10 minut skuteczniejsi byli zawodnicy poznańskiego Gruwnaldu prowadząc 2:0 na dwie minuty przed końcem spotkania... Wtedy do odrabiania strat wzięli się szamotulscy piłkarze. Wydawało się, że bramka kontaktowa została zdobyta za późno, po czym w ostatniej akcji zdołali zremisować i doprowadzić do rzutów karnych! W nich po bodajże siedmiu seriach i wielu szansach dla dwóch stron, to gracze Mikołaja Małolepszego mogli cieszyć się z awansu do wielkiego finału.

Mecz o 3 miejsce: Poznań - Naramowice vs Poznań - Grunwald 1:0

Derby Poznania dla Naramowic. Lekko podłamani dramatycznym półfinałem piłkarze Grunwaldu nie zdolałi odpowiedzieć na bramkę Naramowic. W dodatku dobrze spisywał się bramkarz Naramowiczan - Tymoteusz Mączyński, który zachowując czyste konto w tym meczu mógł cieszyć się z trzeciego miejsca.

Finał: Szamotuły - Trzcianka 2:1

Kiedy Trzcianka wyszła na prowadzenie mając optyczną przewagę i szanse na zdobycie drugiej bramki nikt nie sądził, że Szamotuły zrobią to co w półfinale. Tymczasem najpierw wyrównali stan meczu, a potem znowu w praktycznie ostatniej akcji meczu przechylili szale zwycięstwa na swoją korzyść. COŚ NIESAMOWITEGO! Zawodnicy z Trzcianki długo nie mogli w to uwierzyć...

 

Wszystkie wyniki Finałów WLLP dla grup C można sprawdzić TUTAJ - kliknij

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

* Najlepszy bramkarz - Tymoteucz Mączyński (Poznań - Naramowice)

* Najlepszy zawodnik - Jakub Orwat (Trzcianka)

* Najlepszy strzelec - Łukasz Shlabs (Szamotuły)

Dziękujemy także:

* Wszystkim uczestnikom Finałów WLLP za niesamowicie emocjonujące mecze.

* Trenerom za poświęcenie i pracę w przeciągu całego sezonu, a także przygotowanie i przyjazd drużyn

* Rodzicom za niesamowice głośny, kulturalny doping i przyjazd do Baranowa.

* Organizatorom za sprawny przebieg turnieju i przygotowanie całej dwudniowej oprawy turniejów.

 

Do zobaczenia w kolejnym sezonie z WLLP 2019/2020 !

 

WRÓĆ NA STRONĘ GŁÓWNĄ

Formularz kontaktowy

Drogi użytkowniku!

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez wypełnienie naszego formularzu kontaktowego.

Polityka cookies