Weekend zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim kolejka Wielkopolsko-Lubuskich Ligi Piłkarskich! To właśnie w tym tygodniu odbędą się rozgrywki kategorii A oraz B1. Najmłodsi adepci Akademii z utęsknieniem czekali na dzień, w którym będą mogli sprawdzić swoje umiejętności piłkarskie na murawie. Dlaczego gra Skrzatów oraz Żaków w WLLP jest tak wyjątkowa?

Liczy się dobra zabawa!

Kategorie A oraz B1, które próbują swoich sił w Wielkopolsko-Lubuskich Ligach Piłkarskich nie grają o puchar, ani o miejsce w ligowej tabeli. Głównym założeniem turniejów Akademii dla najmłodszych jest nauka zasad wzajemnego wsparcia oraz gry fair play. Poprzez zdrową rywalizację młody zawodnik uczy się szacunku do innych uczestników gry i poprawnych zachowań na boisku. Nauka sportowego fachu jest dla nas priorytetem, aby wyszkolić zawodników z dobrym zapleczem piłkarskim.

Harmonogram rozgrywek kat. A

Harmonogram rozgrywek kat. B1

WLLP to zdrowie, każdy Ci to powie!

Szczególnie w erze komputerów oraz smartfonów zależy nam, by młodzi zawodnicy uprawiali jak najwięcej sportu. Uczestnik Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich podczas meczu kształtuje swoją koordynację ruchową oraz refleks. Mecz jest nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale również wpływa pozytywnie na zdrowie młodego organizmu. W trakcie turnieju zawodnik, oprócz doskonalenia fizycznych predyspozycji, szkoli swój mental. Mały sportowiec uczy się radzić sobie z emocjami, które towarzyszą mu podczas turnieju. Jest to również ważny czas dla rodziców, którzy powinni wspierać swoje dziecko i motywować je do działania. Warto rozmawiać z małym piłkarzem o jego odczuciach, zarówno po wygranej, jak i po odniesieniu porażki. Rodzic musi wyjaśnić dziecku, że nie zawsze liczy się zwycięstwo na boisku. Ważniejsze są małe osiągnięcia, jakie zdobywa zawodnik, np. poprawa koordynacji, właściwa gra nogami czy próba odbicia piłki przeciwnikowi. Małe kroczki w odpowiednim dystansie czasowym znaczą bardzo wiele!

Czym różni się Skrzat od Żaka?

Skrzat jest kategorią A, grającą w systemie 2×2 lub 3×3 na małe bramki namiotowe. Zawodnicy kategorii B1, inaczej zwani żakami grają w systemie 4+1(bramkarz), tworząc prawdziwe piłkarskie pojedynki pełne emocji. Obie grupy łączy brak tabeli ligowej oraz walki o podium. Gra najmłodszych podczas turniejów WLLP znacznie różni się od gry zawodników z drużyn B2 czy C. Takie rozwiązanie jest o wiele lepsze dla piłkarzy z kat. A i B1, gdyż skupiają się oni na zdobywaniu piłkarskiego doświadczenia w oparciu o dobrą zabawę i grę według poprawnych zasad. Skrzaty i Żaki nie kierują się w grze chęcią rywalizacji i zdobywaniu punktów za wszelką cenę.

Mamy nadzieję, że w ten weekend dopisze piękna, jesienna pogoda, a WLLP zapewni młodym adeptom mnóstwo piłkarskich emocji! Polub fanpage Wielkopolsko- Lubuskich Lig Piłkarskich, aby być na bieżąco z newsami.