Nasi zawodnicy powrócili do szkoły, ale również na boiska! Już w ten weekend adepci rozpoczną Wielkopolskie- Lubuskie Ligi Piłkarskie i podejmą futbolową rękawice! Do rywalizacji przystąpią grupy C. Przeczytaj artykuł i przygotuj się do wielkiego kibicowania.

wielkopolsko-lubuskie ligi piłkarskie

WLLP to jedne z moich ulubionych turniejów. Cieszę się, że adepci Akademii będą mogli znowu szlifować swój piłkarski warsztat, ale również charakter. W tej edycji rozgrywek wprowadziliśmy jedną zmianę, która dotyczy grup C w okręgu poznańskim. Mianowice  będzie składał się 16 zespołów – 4 grupy po 4 drużyny. Po każdej kolejce dwie ekipy z grupy awansują wyżej, a dwie idą niżej. Tak po trzeciej kolejce uformują nam się miejsca kto które zajmuje. Mam nadzieję, że jesienne rozgrywki Ligi Marzeń przyniosą wiele cennych wartości dla zawodników Akademii – komentuje Bartosz Kujawa, zastępca dyrektora ds. sportu.

News dnia – tworzymy lokalność WLLP!

Z racji tego, że WLLP cieszy się dużym zainteresowaniem, chcemy być bliżej naszej społeczności i dzielić się ,,turniejowymi smaczkami”. Z tego względu powstał fanpage, na którym będziesz mógł śledzić najświeższe informacje z Ligi Marzeń. Nie zabraknie konkursów i relacji meczowych. Nie może Ciebie zabraknąć. Wpadnij i zostań na dłużej!

Sprawdź dokładny harmonogram na najbliższy weekend!

Terminarz okręg – Poznań

Terminarz okręg – Szamotuły

Poznaj kategorię wiekową C!

To najstarsza grupa wiekowa WLLP. W tej kategorii następuje większa specjalizacja pod kątem poszczególnych pozycji na boisku. Treningi skupiają się na elementach techniczno-taktycznych. Oprócz nich duży nacisk kładzie się na przygotowanie kondycyjne. Podczas rozgrywek WLLP zawodnicy grają na całym orliku systemem 6+ bramkarz.

Mam nadzieję, że frekwencja podczas turnieju będzie wysoka, a drużyny wykażą się zasadami fair-play. Rozgrywki WLLP w kategorii wiekowych przynoszą wiele korzyści dla zawodników. Jest to dobry sprawdzian umiejętności , ale również dobra zabawa – opowiada Mateusz Tomczak, koordynator projektu.

Trzymamy mocno kciuki za naszych zawodników.