Miniony weekend był dla naszych zawodników niezapomniany! Padło kilkadziesiąt goli, pojawiły się radosne okrzyki i słowa motywacji trenerów oraz rodziców naszych Młodzików. Grupy B2 stanęły na najwyższym poziomie i zaprezentowały piłkarskie umiejętności, nad którymi regularnie pracują na treningach Akademii.

Zwroty akcji

Młodziki z APR Oborniki pokazali, że pomimo decyzji podjętych pod presją czasu, można zagrać z klasą i opanowaniem. Pomimo wystawionych trzech drużyn, trenerzy z powodów technicznych, musieli utworzyć jedną. Młodzi piłkarze mieli bardzo mało czasu, żeby wspólnie się zgrać i ustalić jedną strategię na mecze WLLP, ale to ich nie przestraszyło, a wręcz zmotywowało do pracy.  Młodziki zajęli II miejsce, co pokazuje, że dla chcącego nic trudnego!

Zespołowość – to jest to!

Turnieje rozegrane zostały na bardzo dobrym poziomie. Młodzi piłkarze wiedzą, na czym polega zespołowość i starają się opierać grę na wspólnych zagraniach. Pojawiło się wiele wspaniałych akcji indywidualnych, ale zdecydowanie zespołowość drużyn przeważała na boisku, co bardzo cieszy trenerów.

,, Rozgrywki odbyły się w systemie każdy z każdym, łącznie z rewanżami. Turniej stał na wysokim i wyrównanym poziomie. Wszystkie zespoły pokazały się z bardzo dobrej strony. Byliśmy świadkami świetnych akcji indywidualnych oraz przede wszystkim zespołowych.” – komentuje trener w lokalizacji Leszno –  Krystian Woźny

WLLP na topie!

Młodziki stawiają na rozwój! Zdecydowanie kolejki Ligi Marzeń cieszą się ogromną popularnością. Na murawie pojawia się coraz więcej młodych piłkarzy, co napawa dumą wszystkich trenerów i koordynatorów Akademii. Mecze są bardzo ważne w kształceniu piłkarskim, każdy zawodnik powinien brać czynny i regularny udział w rozgrywkach, aby sprawdzić swoje umiejętności i kompetencje sportowe na boisku.

Rekord goni rekord!

W Okręgu Poznań zagrało aż 184 zawodników, a na meczach tego okręgu padło 73 goli! Taki wynik pokazuje, że nasi zawodnicy są bardzo zaangażowani w grę i walczą o swoje. Kolejne rekordy pobito w Obornikach, tam w WLLP udział wzięło 47 młodych zawodników z grup B2, a zdobyto 19 bramek. Bardzo dobry wynik osiągnął również okręg Szamotuły, gdzie w meczach zagrało 45 zawodników z wynikiem 21 zdobytych goli. Każda lokalizacja rozegrała wiele świetnych akcji, dzięki temu bramkarze nie stali bezczynnie.

Kto zagra w kolejnej kolejce WLLP?

Za tydzień nasi zawodnicy będą odpoczywać podczas weekendu majowego i ładować baterie na kolejne mecze WLLP. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na kolejkę Ligi Marzeń grup A i B1, która odbędzie się w  terminie 14-15 maja.

Nie zapomnij polubić nas na fanpage’u – Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie – tam znajdziesz newsy z WLLP oraz relacje trenerów.