Rozgrywki Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich to najważniejsze wydarzenie Akademii, na które z niecierpliwością czekają zawodnicy oraz trenerzy Akademii. Uczestnicy turniejów WLLP mogą poczuć się niczym profesjonalni piłkarze. Jest to dobry test dla młodych adeptów Akademii, który pozwoli zweryfikować postępy piłkarskie. Przeczytaj artykuł i sprawdź aktualny harmonogram rozgrywek.

NA CZYM POLEGA WLLP?

Turnieje Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich odbywają się w każdy weekend września oraz października w ustalonych okręgach, w których grają poszczególne kategorie wiekowe:  A, B1, B2 i C. W meczach może wziąć udział każdy zawodnik Akademii,  jeśli trener nie gra w rozgrywkach WZPN. Dewizą przyświecającą WLLP jest gra fair – play oraz integracja z innymi zawodnikami. Nasi adepci muszą pamiętać o zasadach obowiązujących w Akademii, jak szacunek do swoich współzawodników, punktualność, sumienność oraz wyciąganie wniosków z każdego meczu.

Terminarz dla drużyn AP Reissa:

2/3.09.2023 – kat. C

9/10.09.2023 – kat. B2

16/17.09.2023 – kat. B1/A

23/24/09.2023 – kat. C

30.09/01.10/2023 – kat. B2

07/08.10.2023 – kat. B1/A

14/15.10.2023 – kat. C

21/22.10.2023 – kat. B2

Terminarz dla drużyn AP Falubaz oraz AP Stal Gorzów:

I termin – 2/3 września

II termin – 23/24 września

III termin – 14/15 października

Czy na turnieje WLLP trzeba zapisywać dziecko?

Jeśli Twoje dziecko jest zawodnikiem Akademii Piłkarskiej Reissa, Akademii Piłkarskiej Falubaz czy Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów to nie musisz niczym się martwić. Na turnieje nie ma żadnych zapisów, wszystkie szczegóły dotyczące terminów i miejsc turniejów będą przekazywać koordynatorzy oraz zawodnicy poszczególnych lokalizacji.

Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie idą w parze z treningami!

Rozgrywki WLLP to doskonałe dopełnienie zajęć piłkarskich, na które uczęszcza Twoje dziecko. To dzięki treningom, młody piłkarz przygotowuje się do pełnienia określonej roli na boisku. Poprzez zdobytą wiedzę oraz praktykę, zawodnik może wykazać się podczas turniejów.

JAK OKREŚLIĆ DO JAKIEJ KATEGORII NALEŻY MOJE DZIECKO?

Zawodnik dołączając do Akademii zostaje przydzielony do odpowiedniej grupy wiekowej na podstawie swojego wieku i umiejętności. Taką informację można znaleźć także w Panelu Rodzica Akademii. Poniżej wyjaśniamy poszczególne kategorie oraz ich charakterystykę.

KATEGORIA A (SKRZATY)

Rocznik – 2016 i młodsi

Zawodnicy z tej kategorii wiekowej dopiero zaczynają swoją przygodę z piłką nożną. Trenerzy wykonują ze Skrzatami ćwiczenia ruchowe, których celem jest zabawa i nauka oswajania się z zasadami piłki nożnej. Podczas rozgrywek WLLP skrzaty grają systemem 2×2 lub 3×3 z wykorzystaniem bramek namiotowych. Przy tej grupie wiekowej trenerzy nie liczą punktów, a celem ich rozgrywek nie jest najlepszy wynik czy zdobycie pucharu. Dzieci mają poczuć się pewnie na boisku i nie bać się zmierzenia swoich sił na murawie.

KATEGORIA B1 (ŻAKI)

Roczniki 2015 – 2014

W tej  grupie wiekowej w grę wchodzi nauka koordynacji ruchowej, rozwój fizyczny oraz motoryka ciała. Młodzi zawodnicy uczą się prawidłowego sposobu prowadzenia piłki oraz zdobywają umiejętności techniczne. Podczas rozgrywek WLLP zawodnicy grają systemem 4 +1(bramkarz) tworząc prawdziwe mecze. Żacy, podobnie jak Skrzaty, nie grają o punkty ani o puchar turnieju, dla nich liczy się zabawa i integracja, a także budowanie pewności siebie na boisku.

KATEGORIA B2 (ORLIKI)

Roczniki 2013- 2012

Orliki to grupa wiekowa, która bardzo szybko się rozwija i jest chętna, aby zdobywać wiedzę piłkarską. Młodzi piłkarze zaczynają ze sobą współpracować i liczy się dla nich wynik meczu. Podstawowym elementem treningowym jest gra indywidualna ( 1 X 1). Orliki poznają zasady taktyczne, a podczas rozgrywek WLLP grają na całym boisku systemem 6 + bramkarz.

KATEGORIA C ( MŁODZIKI)

Roczniki 2011 – 2010

Zawodnicy tej grupy wiekowej poznają specyfikę rozgrywania meczu i zajmują konkretne pozycje na boisku. Trenerzy swoją uwagę skupiają na rozwoju fizycznym młodych piłkarzy i ich przygotowaniu kondycyjnym. Treningi oparte są na ćwiczeniach techniczno – taktycznych. Młodziki podczas rozgrywek WLLP grają na całym orliku systemem 6+ bramkarz.

Na naszym fanpage’u Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie na bieżąco można śledzić najnowsze informacje dotyczące turniejów WLLP! Koniecznie zaobserwuj fanpage i nie przegap żadnego newsa!