Akcja za akcją, gol za golem, parady bramkarskie, wzloty i upadki, szybkie tempo, wiatr we włosach i niesamowita, piłkarska atmosfera! Tak można opisać weekendową kolejkę kat. C. Bardzo cieszymy się, że WLLP wzbudza tyle pozytywnych emocji, zarówno wśród piłkarzy, trenerów, jak i rodziców. Coraz więcej kibiców zbiera się przy boisku, żeby obserwować akcje Młodzików i zagrzewać ich do gry!

W sobotę w Okręgu Kępno wzięło udział 7 lokalizacji: Kobylin, Ostrzeszów, Grabów nad Prosną, Kalisz, Pogorzela, Jarocin, Krobia oraz Leszno. Na turniej do Pogorzeli przybyło aż 84 zawodników! Chłopcy z grupy C radzili sobie świetnie! Wyprowadzali dobre i szybkie akcje, poruszali się zdecydowanie i dzielnie walczyli o wygraną swojej drużyny.

,,Jestem bardzo dumny z naszych Młodzików! Widać, że treningi nie idą na marne. Chłopacy pomimo rywalizacji i chęci osiągniecia, jak najlepszego wyniku, pamiętali o technice gry i o błędach, na które zwracam zawsze uwagę” – komentuje trener Mateusz Mruk

Kolejnym gospodarzem weekendowych rozgrywek było Obrzycko, gdzie odbył się turniej w sobotę w okręgu szamotulskim. Do tej lokalizacji przybyli młodzi piłkarze z Obornik, Szamotuł, Murowanej Gośliny oraz Chrzypska Wielkiego. Łącznie w tym okręgu udział wzięło 66 piłkarzy.

,,W tą sobotę w Obrzycku było gorąco! Młodziki nie zwalniały tempa! Jako trener bardzo lubię patrzeć na młode talenty i ich pracę nad własnym szlifowaniem umiejętności piłkarskich. Trzymam za nich kciuki i mam nadzieję, że pojedziemy na finał do Dolska!” – komentuje trener Rafał Pruszkowski

Okręg Poznań jak zawsze cieszył się ogromną frekwencją! W rozgrywkach udział wzięły drużyny z lokalizacji: Swarzędz, Luboń, Grunwald, Piątkowo, Starołęka, Stęszew, Naramowice, Świerczewo, Ogrody, Szczepankowo, Dębiec, Skórzewo, Kościan, Winogrady, Arena, Strzeszyn i Rokietnica. Na Arenie Dębiec przez 2 dni zagrało aż 140 zawodników. To był intensywny weekend pełen piłkarskich emocji i świetnych zagrywek.

,,Myślę, że tegoroczne rozgrywki naprawdę robią wrażenie. Wśród zawodników Akademii mamy bardzo dobrych i uzdolnionych piłkarzy i miło się patrzy, jak z ogromnym zaangażowaniem radzą sobie na boisku.”komentuje trener Paweł Auguściak

Cieszymy się, że nasi zawodnicy mogą się rozwijać i dobrze bawić podczas turniejów WLLP. Mamy nadzieję, że świąteczny czas będzie doskonałym okresem do regeneracji dla naszych zawodników, a po wielkanocnej przerwie powrócimy na boisko z jeszcze większym powerem!

Polub nasz fanpage Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie – aby być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami ze świata WLLP!