W miniony weekend oficjalnie zakończyliśmy wiosenne rozgrywki WLLP 2022. Atmosfera była bardzo gorąca … dosłownie! W turnieju wzięło udział 30 drużyn z województwa Wielkopolskiego i 2 z woj. Lubuskiego. W całym wydarzeniu rywalizowało aż 420 zawodników. Naszym adeptom towarzyszyli rodzice, którzy zawzięcie kibicowali swoim zawodnikom.

Kto został zwycięzcą rozgrywek WLLP w sezonie wiosennym 2022?
Kategoria B2

Finał kat. B2 to zdecydowanie piłkarski roller coaster. Rozgrywki były emocjonujące –  nie brakowało, uśmiechów, wybuchów radości i niekiedy łez. W tej części wydarzenia wzięło udział 18 zespołów grających systemem każdy z każdym. Orliki wykazały się dobrymi umiejętnościami piłkarskimi, świetną motoryką, a przede wszystkim walecznością. Każdy zawodnik miał nadzieję na wygraną, ale mistrzem wiosennego sezonu 2022 mogła zostać tylko jedna drużyna!

Jak wyglądała klasyfikacja końcowa – kat. B2?

I miejsce: Akademia Piłkarska Reissa Oborniki

II miejsce Akademia Piłkarska Reissa Kościan

III miejsce Akademia Piłkarska Reissa Poznań Grunwald

IV miejsce Akademia Piłkarska Reissa Szczepankowo

 

Podczas ceremonii rozdania nagród zostało wyróżnionych 5 zawodników, którzy na boisku zaprezentowali nieprzeciętne umiejętności, rozwagę i świetną grę:

-Mateusz Świderski i Aleksander Obst z APR Oborniki,

-Mateusz Bujak z APR Kościan,

-Igor Tarajkowicz z APR Poznań Grunwald

-Bramkarz Wojtek Saliński z APR Szczepankowo

 

Kategoria C

Młodzicy od pierwszych chwil gwizdka wykazali skupienie i zaangażowanie.  Trenerzy dumnie dopingowali swoich wychowanków i służyli poradami oraz wskazówkami dotyczących gry. Każda z drużyn reprezentowała wysoki poziom umiejętności i zasad fair- play. Choć wszystkim zespołom zależało na najwyższym wyniku, to zwycięzca jest tylko jeden!

 

Jak wyglądała klasyfikacja końcowa – kat. C?

I miejsce: Akademia Piłkarska Reissa Skórzewo

II miejsce: Akademia Piłkarska Reissa Kościan

III miejsce: Akademia Piłkarska Reissa Krobia

IV miejsce: Akademia Piłkarska Reissa Kórnik

 

W tej kategorii również przyznano nagrody indywidualne, które trafiły do:

-Wojciech Nowacki z APR Krobia,

-Klaudia Budzyń oraz Mateusz Waleńczak z APR Kościan,

-Szymon Lisiecki z APR Kórnik

-Arkadiusz Poliszczuk z APR Skórzewo

 

Jak plasują się wyniki poszczególnych rozgrywek WLLP?

Wyniki meczów były na bieżąco udostępniane online, dzięki czemu, kibice  mogli błyskawicznie sprawdzać aktualną punktację.

 

Sprawdź wyniki poszczególnych meczów w kat. B2

Sprawdź wyniki poszczególnych meczów w kat. C

 

Tegoroczne finały WLLP pokazały wysoki  poziom umiejętności piłkarskich zawodników. Był to też ostateczny sprawdzian dla adeptów Akademii. Przede wszystkim test siły walki, opanowania, a także adaptacji do panujących warunków pogodowych. Wśród uczestników WLLP czuć było pozytywne nastawienie, co dodawało wszystkim otuchy i wprawiało w dobry nastrój. Dziękuję wszystkim młodym piłkarzom, ale i rodzicom za wspólnie spędzony czas i dobrą zabawę! – komentuje koordynator WLLP Tomasz Karkoszka

 

Wszyscy zawodnicy świetnie wykorzystali wiedzę z treningów Akademii i pokazali na co ich stać podczas Finału WLLP! Tegoroczne zwieńczenie Ligi Marzeń przyniosło

słoneczną pogodę i  piłkarską atmosferę, która zachęcała do dalszego kibicowania i śledzenia wyników.  Każdy zawodnik pokonywał swoje słabości, dzięki czemu, zdobył cenne doświadczenie. Najważniejszy cel WLLP – nauka i dobra zabawa – został spełniony!

Polub nasz fanpage – Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie – tam będziemy publikować zdjęcia i filmy z wielkiego finału WLLP.