Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Zgodnie z tym porzekadłem, oficjalnie zakończyliśmy rozgrywki Wielkopolsko – Lubuskich Lig Piłkarskich w sezonie wiosenno-letnim 2023. Turnieje w Dolsku były zwieńczeniem rozgrywek, trwających od jesieni zeszłego roku. Zarówno uczestnicy wydarzenia, jak i organizatorzy, włożyli dużo serca w Finał WLLP, dzięki temu ten event był jeszcze bardziej spektakularny!

Wysoka frekwencja

W turnieju wzięło udział 16 drużyn kat. C oraz 19 drużyn kat. B2, składających się z zawodników Akademii Piłkarskiej Reissa oraz Akademii Piłkarskiej Falubaz. Słoneczna pogoda zdecydowanie zachęciła zawodników do uczestniczenia w Wielkich Finałach WLLP, gdyż do Dolska przyjechało ponad 400 zawodników! Co ważne, naszym młodym piłkarzom towarzyszyli trenerzy oraz rodzice, którzy głośno dopingowali swoje pociechy. Jesteśmy niezmiernie dumni i wdzięczni za tak liczne zainteresowanie rozgrywkami.

Kto zwyciężył w tegorocznym sezonie wiosenno-letnim WLLP?
Kategoria B2

W pierwszej turze Wielkich Finałów WLLP boisko należało do Orlików. W wydarzeniu udział wzięło 19 zespołów tej kategorii. Młodzi piłkarze wykazali się ogromnym zaangażowaniem, odwagą oraz walecznością. Na murawie można było poczuć ducha walki, co pozytywnie wpływało na atmosferę panującą podczas wydarzenia. Orliki grały systemem każdy z każdym.

Końcowa klasyfikacja – kat. B2:

Miejsce I: Akademia Piłkarska Reissa – Oborniki

Miejsce II: Akademia Piłkarska Reissa – Środa Wielkopolska

Miejsce III: Akademia Piłkarska Reissa – Szamotuły

Bramkarz: Samuel Chudziak z Akademia Piłkarska Reissa – Szamotuły

MVP: Krystian Janowski z Akademia Piłkarska Reissa – Oborniki

Kategoria C

W kolejnej turze Wielkich Finałów WLLP, to Młodziki przejęły stery, a na boisku zagrało 16 zespołów. Zawodnicy tej kategorii zaprezentowali wysoki poziom umiejętności motorycznych, taktycznych oraz technicznych. Choć każda z drużyn liczyła na zostanie mistrzem tej edycji WLLP, to zwycięzca mógł być tylko jeden!

Końcowa klasyfikacja – kat. C:

Miejsce I: Akademia Piłkarska Reissa – Plewiska

Miejsce II: Akademia Piłkarska Reissa – Słupca

Miejsce III: Akademia Piłkarska Reissa – Gostyń

Bramkarz: Jan Pres  z Akademia Piłkarska Reissa – Plewiska

MVP: Anton Dobroskok z Akademia Piłkarska Reissa – Słupca

Piłkarski roller coaster

W tym roku wszystkie zespoły, a także poszczególni zawodnicy pokazali wysoki poziom piłkarskich kompetencji. Dla wielu adeptów Akademii był to sprawdzian umiejętności, a także opanowania, koncentracji oraz motywacji do działania. Podczas turnieju można było wyczuć ogromną ekscytację oraz ducha walki. Cieszę się, że i w tym roku dopisała nam piękna pogoda! Dziękuję wszystkim organizatorom, trenerom, rodzicom, a w szczególności naszym zawodnikom za tak liczną frekwencję w Dolsku! – komentuje koordynator WLLP Tomasz Karkoszka.

Jesteśmy ogromnie dumni z postępów i rozwoju naszych podopiecznych. Mamy nadzieję, że w przerwie od rozgrywek WLLP, nasi podopieczni nadal będą rozwijać swoją pasję do piłki nożnej. Widzimy się już na jesień!

Serdecznie zapraszamy do polubienia fanpage’a Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie, aby być na bieżąco z turniejowymi newsami!