Przed nami czas ostatecznych rozstrzygnięć w kategoriach B2 i C. W najbliższy weekend poznamy komplet drużyn, które pojadą do Dolska i będą rywalizować o finalny triumf. Zapowiadają się dwa dni przepełnione skrajnymi emocjami, które zawsze będą towarzyszyć rozgrywkom na tak zaawansowanym etapie. Bądźcie z nami!

Kiedy odbędą się Wielkie Finały WLLP?

Doskonałym zwieńczeniem tegorocznych rozgrywek WLLP będą Wielkie Finały, które odbędą się w sobotę 24.06.2023 od godziny 9:00. Pełny harmonogram opublikujemy wkrótce!

Jakie drużyny są pewne udziału w Wielkich Finałach?

Dzięki meczom WLLP i głosowaniom na Dziką Kartę poznaliśmy drużyny, które pewne są swojego udziału w Wielkim Finale. W kategorii C jest ich 8, a w kategorii B2 – 4. Kto zapewnił sobie awans do finału?

Pewniaki w kategorii C:
 • Gostyń
 • Naramowice,
 • Oborniki,
 • Piła,
 • Plewiska,
 • Poznań – Piątkowo,
 • Poznań – Wilda,
 • Zielona Góra – Zachód
Pewniaki w kategorii B2:
 • Krobia,
 • Piła,
 • Włoszakowice,
 • Zielona Góra – Podgórna.

Nadchodzące spotkanie będzie rozstrzygające, gdyż jeszcze wiele drużyn nie ma na ten moment zagwarantowanego miejsca w finale. Wszystkie zespoły będą rozgrywać swoje spotkania w jednym celu – wywalczenie awansu do Wielkiego Finału!

Aby być na bieżąco, zachęcamy do śledzenia relacji na naszym fanpage’u Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie.

Szanse na awans – kto jest jeszcze w grze?

System punktowania Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich jest bardzo elastyczny, dzięki czemu duża liczba drużyn ma szansę awansować do Wielkiego Finału. Jednak przed wieloma zespołami naprawdę ciężkie zadanie, ponieważ, aby zapewnić sobie wyjazd, muszą wywalczyć miejsce na podium, które może gwarantować im dość dużą liczbę oczek.

Sytuacja drużyn z topu grupy wygląda nieco lepiej. Takim ekipom wystarczy zaledwie miejsce w środku weekendowej stawki.

Ze względu na liczbę drużyn pewnych awansu czekają nas ogromne emocje, szczególnie w kategorii B2, w której zaledwie cztery drużyny zapewniły sobie awans. Oznacza to, że jeszcze 16 drużyn może zagwarantować sobie wyjazd do Dolska.

Wierzymy, że każdy zawodnik da z siebie maksimum i przybliży swoją drużynę do upragnionego awansu. Wszystkim ekipom życzymy powodzenia w walce!

Tabele Wielkopolsko-lubuskich Lig Piłkarskich znajdziecie na oficjalnej stronie naszych rozgrywek.

Udział w Wielkim Finale – sukces całej drużyny!

Każdy z naszych młodych zawodników marzy o tym, aby awansować do Wielkiego Finału WLLP, który jest zwieńczeniem ich doskonałej pracy na treningach, a także dowodem na progres względem całej Akademii! Trenerzy wraz z młodymi piłkarzami w okresie zimowym oraz wiosennym ciężko pracowali na treningach, aby przełożyć to w późniejszym etapie na rozgrywki Wielkopolsko-lubuskich Lig Piłkarskich.

Piłkarski rozwój na pierwszym miejscu!

Oczywiście podczas rozgrywek na pierwszym miejscu stawiamy rozwój zawodników oraz radość z gry. Jednak rywalizacja oraz emocje to też elementy piłkarskiego bagażu doświadczeń, który z każdym kolejnym meczem jest coraz większy.

Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie mają przyzwyczaić naszych zawodników do rywalizacji na szczeblu juniorskim oraz seniorskim poprzez zabawę i radość z gry – rywalizacja i wyniki spadają tutaj na drugi plan.