Zawodnicy WLLP w wakacje nie mają rozgrywek, jednak uczęszczają na treningi lokalizacji lub grają ze swoimi rówieśnikami na boisku. Młodzi piłkarze uwielbiają być w ciągłym ruchu i nie chcą odpuszczać treningów, nawet kiedy jest bardzo gorąco. Dzieci podczas takiej pogody tracą o wiele więcej energii niż zazwyczaj, dlatego tak ważne jest, aby zapewnić im odpowiednie ubranie oraz wyposażenie do piłkarskich wyzwań.

Jak przygotować dziecko na trening latem?

Dziecko powinno mieć wygodny strój, wykonany z dobrego materiału. Należy unikać bawełnianych strojów, gdyż podczas upalnych dni szybko wchłaniają pot, tym samym stając się ciężkie, mokre i powodując poczucie dyskomfortu podczas treningu. Doskonałym wyborem są tkaniny poliestrowe, które są przewiewne i pozwalają na utrzymywanie odpowiedniej ciepłoty ciała. Spodenki to nieodłączny element stroju piłkarskiego każdego zawodnika. Ważne, żeby nie były one zbyt ciasne, aby uniknąć poczucia ograniczania swobody ruchu dziecka. Istotną rolę odgrywa również materiał z jakiego zostały wykonane. Otarcia na skórze to nic przyjemnego, więc i w tym przypadku warto wybrać materiał, który bardzo szybko wysycha. Pomimo wysokiej temperatury, nie należy zapominać o getrach, które nie tylko podtrzymują ochraniacze, ale także wchłaniają pot.

Co warto spakować dziecku do plecaka na trening?

Warto, aby na trening przy wysokiej temperaturze, dziecko zabrało ręcznik do otarcia potu, czapkę z daszkiem, aby ochronić się przed słońcem oraz krem z filtrem UV. Jeśli dziecko bardzo szybko poci się podczas wysiłku fizycznego, warto spakować mu także koszulkę na przebranie, dzięki temu uniknie dyskomfortu. Najważniejszym jednak wyposażeniem każdego plecaka jest woda! Dzieci często niechętnie sięgają po wodę, ale podczas upałów trzeba im o tym przypominać.

Trenuj z głową!

Nawet podczas upalnych dni, trening jest wskazany. Wystarczy zadbać o powyższe kwestie i wprowadzić kilka zmian, które pozwolą na swobodne ćwiczenie. Zdecydowanie kluczowym elementem każdego treningu jest prawidłowe nawodnienie oraz lekka dieta. Kolejną ważną kwestią jest właściwa odzież oraz komfort treningu. Stosując się do powyższych wskazówek Twoje dziecko może pielęgnować piłkarską pasję!

Nie zapomnij polubić naszego fanpage’u – Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie, aby nie ominęły Cię kolejne wskazówki self-care młodego piłkarza!