Najmłodsi w grze!

Ubiegły weekend minął w piłkarskiej atmosferze, a najmłodsi gracze zdobywali swoje pierwsze doświadczenia na boisku. Do rywalizacji przystąpiło ponad 300 zawodników! Uczestnicy turnieju z kategorii wiekowych A i B1 nie rywalizują o punkty, ale skupiają się na meczu i całej turniejowej frajdzie. Taki system rozgrywek pozwala na kształtowanie umiejętności piłkarskich poprzez zabawę. Adepci nie boją się podejmować decyzji, są odważni i czerpią radość z gry. Tak też było tym razem!

Najmłodsze walczaki zawsze są gotowe do turnieju. Cieszę się, że zawsze robią to z uśmiechem na twarzy, a ich motywacja do strzelania goli jest ogromna. W tej kategorii wiekowej liczy się zabawa i nauka współpracy w drużynie. Już wtedy zawodnicy uczą się , że należy wspierać kolegów i koleżanki na boisku. Zachęcamy ich do tego, by kibicowali i motywowali siebie nawzajem, bo to już pierwszy krok w budowaniu zgranego zespołu – komentuje koordynator projektu Mateusz Tomczak.

Kto rozegra mecze w przyszłym tygodniu?

Już za kilka dni rywalizację turniejową podejmą piłkarze z kategorii wiekowej grupy B2.  Drużyny z okręgów: Poznań, Środa Wielkopolska, Szamotuły, Konin, Pleszew, Wągrowiec, Baranowo, Gniezno, Leszno, Nowy Tomyśl, Turek, Kępno, Gostyń rozpoczną pierwsze bitwy o finał Ligi Marzeń. Najbliższy weekend to również mecze najmłodszych graczy.

 

Sprawdź harmonogram kategorii wiekowej B2

Sprawdź harmonogram kategorii wiekowej B1

Sprawdź harmonogram kategorii wiekowej A

 

Drużyny lokalizacji z kategorii wiekowej B2 i C rywalizują o najwyższe miejsca w tabeli. Ukoronowaniem wysokich wyników jest rozegranie wielkiego finału WLLP. Dlatego też każdy zespół jest zmotywowany i zdeterminowany. Cieszę się, gdy oglądam adeptów, którzy oddają serce na boisku i wykazują się wysokimi umiejętnościami. To tylko potwierdza, że turnieje rozwijają wszechstronnie zawodników –  opowiada Tomasz Karkoszka, specjalista ds. sportu.

Mamy nadzieję, że pogoda nie zaskoczy naszych zawodników, a rozegrane mecze będą cenną lekcją piłki nożnej i nowych doświadczeń. Trzymamy mocno kciuki i kibicujemy adeptom w dalszych zmaganiach!