Weekend upłynął pod znakiem piłkarskich rozgrywek WLLP w kategorii C. Młodziki energicznie rywalizowały na murawie, a przy tym świetnie się bawili. Nie zabrakło okrzyków, goli, zwrotów akcji i świetnych podań. Młodzi piłkarze z pozytywnym nastawieniem brali udział w turniejach, nie poddając się, nawet przy niepowodzeniu drużyny.

Trenerskim okiem

,,Bardzo cieszę się, że Młodziki stają się już świadomymi piłkarzami. Tutaj nie ma miejsca na sznurowanie butów, łzy czy złość o spudłowanie. Tutaj liczy się gra, zespołowość, integracja i wzajemne wsparcie. To mi się bardzo podoba i życzę moim podopiecznym, żeby dalej kierowali się w grze takimi wartościami.”komentuje trener APR Leszno – Łukasz Bugzel

,,Zawodnicy kat. C to piłkarze, którzy na boisku stają się pewni siebie. Oni już zaczynają orientować się, jak najlepiej wykorzystać swoje piłkarskie atuty oraz zwracają uwagę na pięty Achillesowe piłkarskich przeciwników. To jest doskonały moment na rozwój, dlatego tak ważne jest, żeby młodzi piłkarze brali udział w WLLP i innych turniejach Akademii. To tutaj dziecko najszybciej nauczy się piłkarskiego fachu.” – mówi trener APR Stęszew Paweł Nowakowski

W okręgach siła i moc!

W ten weekend w WLLP wzięły udział okręgi: Poznań, Szamotuły i Gostyń. Tym razem gospodarzami zostały lokalizacje: APR Arena Dębiec, Mosina, Obrzycko i Gostyń. Jesienna pogoda dopisała, a turnieje WLLP w kat. C cieszyły się świetną frekwencją. Na boiskach nie zabrakło motywacyjnych okrzyków rodziców, co bardzo ucieszyło organizatorów WLLP.

O co walczą zawodnicy kat. C?

Zawodnicy podczas weekendowych rozgrywek WLLP starają się o najwyższe miejsce w tabelach, aby mieć możliwość zagrania w finałowych turniejach WLLP w Dolsku. Jest to świetną nagrodą, ale i motywacją dla młodych piłkarzy, aby w rozgrywkach lokalizacyjnych pokazać swoje mocne strony i mierzyć wysoko. Jest to zupełnie inna forma rozgrywek niż wśród młodszych piłkarzy w kat. A, B1 czy B2. To świetny czas na doskonalenie mentalu i piłkarskich umiejętności.

Już w najbliższy weekend 1 – 2 października zagra grupa B2.

Sprawdź terminarz

Polub nasz fanpage Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie – tam znajdziesz krótkie relacje z turnieju napisane przez naszych trenerów oraz zdjęcia.