Nadszedł czas na zawodników kat. B2. Młodzi piłkarze w najbliższy weekend podczas turniejów WLLP pokażą swoje umiejętności na murawie. Jest to druga kolejka Ligii Marzeń dla tej kategorii, a więc nie zabraknie piłkarskich emocji. Dla adeptów Akademii liczy się zwycięstwo, a także przyjazna atmosfera i współpraca koleżeńska.

O co grają zawodnicy B2?

Młodzi piłkarze w tej grupie wiekowej są w bardzo wysokiej fazie rozwoju, jest to doskonały czas na poprawianie techniki, motoryki oraz koordynacji ciała. Orliki bardzo szybko przyswajają informacje i uczą się nowych kompetencji. Trenerzy na zajęciach Akademii zaczynają wprowadzać do treningu trudniejsze elementy, które opierają się na indywidualnej pracy i grze 1 x 1.

Taktyka na podium

W tym okresie rozwoju Orliki poznają także wiele modeli taktycznych. Często schematy piłkarskie opierają się na konkretnych zachowaniach zawodników, ich relacji w zespole, a także na przewidywaniu potencjalnych działań przeciwnika. Taktyka jest ogromnie ważnym elementem treningu, a wpływ na nią mają umiejętności takie jak: szybkość, skoczność i dynamika.

Jakie okręgi zagrają w ten weekend?

W każdym okręgu bierze udział kilka lokalizacji, a terminy rozgrywek drużyn w konkretnych okręgach mogą odbywać się w różnych godzinach, dlatego należy sprawdzać terminarz na stronie WLLP, aby być na bieżąco!

Okręg Poznań

Okręg Oborniki

Okręg Szamotuły

Okręg Gostyń

Okręg Leszno

Okręg Środa Wielkopolska

Okręg Piła

Bardzo kibicujemy naszym zawodnikom Akademii i trzymamy kciuki za nadchodzące piłkarskie zmagania! Aby być na bieżąco z nowinkami WLLP,  polub nasz fanpage Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie – tam znajdziesz aktualne informacje o turniejach WLLP!