Druga kolejka za nami! Podsumowanie rozgrywek kat. B2

Nawet deszczowa pogoda nie potrafiła ostudzić emocji, jakie były podczas rozgrywek kolejki WLLP w kategorii B2. Młodzi adepci Akademii strzelali dużo bramek oraz wykonywali masę świetnych podań, a przy tym doskonale się bawili. W każdym meczu weekendowych turniejów było widać ducha zdrowej rywalizacji, który nie opuścił Orlików nawet na krok!

Okręgi jako piłkarskie potęgi!

Kolejka B2 miała miejsce w sześciu okręgach: w Obornikach, Szamotułach, Gostyniu, Lesznie, Środzie Wielkopolskiej, Pile oraz Poznaniu. Zawodnicy z tej kategorii wiekowej, oprócz przeżywania dobrej zabawy, doświadczali prawdziwej rywalizacji. Każdy mecz oraz strzelona bramka były na wagę złota, gdyż Orliki rywalizują o realne miejsce w tabeli, które może w przyszłości poskutkować awansem na Wielki Finał WLLP w Dolsku.

Okiem trenera

„Turniej WLLP zawsze cieszy się wysoką frekwencją w mojej drużynie. Zawodnicy z wielką chęcią biorą udział w rozgrywkach. Adepci z Tulc uwielbiają grać w piłkę, sprawia im to wielką radość oraz dużo uśmiechu na twarzy. Taki turniej jest świetnym zwieńczeniem ciężkiej pracy, jaką wkładamy na treningach. Turniej WLLP dla mnie, jako trenera, jest wielką przyjemnością. Uwielbiam obserwować postępy moich podopiecznych, ale również dostrzegam elementy, nad którymi musimy popracować. To najlepszy sposób, w jaki możemy zweryfikować umiejętności swojej drużyny.”mówi Damian Biadała, trener APR Tulce.

„Jestem trenerem na lokalizacji w poznańskim Antoninku. Nasi zawodnicy regularnie biorą udział w rozgrywkach WLLP. Liga daje zawodnikom naprawdę dużo radości z każdego strzelonego gola, z każdego podania oraz każdego rozegranego meczu. Turnieje WLLP przygotowują naszych zawodników do zdrowej rywalizacji oraz zachęcają do aktywnego uprawiania sportu w wolnym czasie. Uważam, że każdy rodzic powinien, choć raz, zawitać na meczu swojego dziecka i poczuć piłkarskie emocje!” – komentuje trener APR Antoninek, Klaudiusz Żak.

Zdrowa rywalizacja to podstawa!

Zadaniem turnieju WLLP jest nauczanie oraz przyzwyczajanie adeptów Akademii do gry fair-play. Jak wskazują trenerzy, zdrowa rywalizacja jest kluczowa w grze zespołowej. Orliki walczą o pozycję w tabeli, ale dzięki odpowiedniej nauce zasad, nawet po porażce, będą potrafili skupić się na wyciągnięciu odpowiednich wniosków.

Już w ten weekend 8 – 9.10., w jesiennej kolejce WLLP zmierzą się kategorie A oraz B1.

Sprawdź terminarz kat. A
Sprawdź terminarz kat. B1

Życzymy jak najwięcej strzelonych goli i trzymamy kciuki!

Polub nasz fanpage Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie – tam znajdziesz krótkie relacje z turnieju napisane przez naszych trenerów oraz zdjęcia.