Już w ten weekend swoich sił na murawie spróbują zawodnicy z kategorii A i B1. Będzie to drugie piłkarskie spotkanie Żaków oraz Skrzatów w Lidze Marzeń rozgrywanej tej jesieni. Wyjątkowe mecze skupione są głównie na dobrej zabawie oraz na stawianiu pierwszych kroków w świecie piłkarskim. Spotkania na boisku dają naszym zawodnikom możliwość integracji i poczucia ducha futbolu.

Nie ma punktów, jest zabawa!

Drużyny z kategorii A oraz B1, które próbują swoich sił w WLLP nie grają o miejsce w tabeli. Priorytetem organizatorów jest zapewnienie przestrzeni do dobrej zabawy, którą dzieciaki czerpią podczas gry. Żaki oraz Skrzaty mogłyby się łatwo zniechęcić po przegranym meczu, dlatego w ich pojedynkach nie liczy się wynik, a możliwość uczestniczenia w spotkaniu. Wpajanie uczciwego, sportowego zaufania już od najmłodszych lat „wejdzie w krew” naszemu adeptowi i spowoduje przyswojenie zdrowych nawyków oraz chęci do uprawiania sportu.

Zdrowie, zdrowie i jeszcze raz zdrowie!

Sport jest korzystnym czynnikiem wpływającym na prawidłowy rozwój młodego organizmu. Z wyjątkiem doskonalenia wydolności oddechowej oraz koordynacji ruchowej, maluch ma okazje do rozwijania swojego zdrowia psychicznego. Piłkarski pojedynek dostarcza dziecku dużo emocji, z którymi będzie musiał sobie odpowiednio poradzić. Umiejętność zapanowania nad emocjami jest częstym problemem wśród maluchów, a piłka nożna oraz rady i obecność trenera pozwolą dziecku nauczyć się prawidłowego podejścia do sportu.

Małe drużyny, wielcy zawodnicy

Kategoria A, czyli skrzaty swoje pojedynki piłkarskie rozgrywa na małych bramkach namiotowych w systemie drużynowym 2×2 lub 3×3. Mamy na uwadze predyspozycje sportowe najmłodszych zawodników, dlatego zależy nam by zmęczenie wynikające z wysiłku fizycznego nie było uciążliwe i przytłaczające.

TERMINARZ GRUPY A

Żaki, czyli zawodnicy z kategorii B1 grają na większym polu boiskowym niż ich młodsi koledzy. Ich drużyny, które biorą udział w pojedynku również są liczniejsze, ponieważ system gry to 4 zawodników w polu + bramkarz.

TERMINARZ GRUPY B1

Życzymy naszym podopiecznym wielu strzelonych goli i udanej frekwencji! Mamy nadzieje, że jesienna pogoda również będzie grała z Wami do jednej bramki. Wszystkich rodziców oraz opiekunów zachęcamy do uczestniczenia w meczach Wielkopolsko-Lubuskiej Ligi Piłkarskiej by wspierać swoich małych zawodników. Po więcej relacji zapraszamy na nasz fanpage WLLP, by być na bieżąco z aktualnościami Ligi Marzeń.