Zawodnicy kat. B2 kolejny raz pokazali, że rozgrywki Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich, to nie jest dla nich tylko zabawa, a czas chwytania doświadczeń, wskazówek, nauki i integracji. Młodzi piłkarze zaprezentowali bardzo dobry poziom i wynieśli z meczów świetne lekcje.

Liczby nie kłamią

W ubiegły weekend w rozgrywkach WLLP zagrało 522 zawodników kat. B2 z okręgów: poznańskiego, gostyńskiego, leszyńskiego, szamotulskiego oraz rogozińskiego. Wśród drużyn w rozgrywkach wzięły udział aż 43 dziewczynki. Bardzo cieszymy się, że liczba dziewczynek w ligach WLLP wzrasta. Od wielu lat staramy się uświadomić rodziców, że piłka nożna nie jest sportem tylko dla chłopców.

Adepci Akademii Piłkarskiej Reissa pod lupą

,, W zeszły weekend młode Orliki pokazały, że wchodzą na wyższy level piłkarski. Chłopacy i dziewczyny potrafią świetnie opanować sytuację na boisku, zaczynają się ze sobą komunikować. Na tym etapie przestaje to być zabawa, a gra w piłkę nożną staje się być prawdziwą rywalizacją.” – komentuje koordynator Leszna – Krystian Woźny.

,, Bardzo cieszy mnie tak duża frekwencja zawodników WLLP w tym sezonie piłkarskim. Widzę, że młodzi zawodnicy chętnie i z ogromnym zaangażowaniem uczestniczą w turniejach. Nieraz słyszę, jak rozmawiają pomiędzy sobą i z ekscytacją omawiają taktykę gry. Od zawsze chcieliśmy, żeby sport wywoływał takie emocje wśród najmłodszych, więc jest to ogromna radość dla nas trenerów.”– komentuje koordynator Szamotuł – Marcin Czerniak.

Kto zagra w przyszły weekend?

7 – 8 października do gry włączą się najmłodsi zawodnicy Akademii. Gra Skrzatów i Żaków różni się nieco od rozgrywek Orlików. Najmłodsi zawodnicy nie grają na punkty, a celem ich turniejów jest poznanie zasad gry fair-play, zapewnienie integracji i rozgrywki. Chcemy pokazać najmłodszym, że sport to świetna zabawa.  

Dziękujemy wszystkim zawodnikom z grup B2 za liczny udział w turniejach w ubiegły weekend. Składamy również serdeczne podziękowania dla kibiców i rodziców, którzy wspierają swoje pociechy i chętnie oglądają ich poczynania na boisku. Zachęcamy wszystkich do czynnego brania udziału w WLLP!

Dziękujemy także naszemu partnerowi strategicznemu Schüco! 

Przypominamy o polubieniu fanpage’u Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie na Facebooku – tam publikujemy turniejowe newsy na bieżąco!