Pierwsze rozgrywki WLLP w grupach B2 oraz C już za nami, więc przyszedł czas na najmłodsze roczniki! Bez wątpienia jest to wydarzenie, na które czekają nasi wszyscy zawodnicy. Dzięki tym rozgrywkom mali piłkarze mogą, nie tylko poznać swoich rówieśników, ale także poczuć się jak prawdziwi piłkarze i spróbować swoich sił na murawie. W tych grupach liczy się przede wszystkim radość i dobra zabawa!

Na czym polegają rozgrywki WLLP w najmłodszych grupach?

Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie to rozgrywki, które dedykowane są zawodnikom Akademii Piłkarskiej Reissa, Akademii Piłkarskiej Falubaz oraz Akademii Piłkarskiej Stal Gorzów we wszystkich kategoriach wiekowych. Turnieje rozgrywane są w każdy weekend i podzielone są na okręgi. W starszych rocznikach (B2 oraz C) młodzi piłkarze grają o awans do Wielkiego Finału WLLP, a najmłodsi rywalizują ze sobą, aby nauczyć się podejmowania kluczowych decyzji pod wpływem meczowej presji i adrenaliny. W grupach A oraz B1 najważniejsza jest radość płynąca z grania w piłkę nożną!

Sprawdź terminarz grup A

Sprawdź terminarz grup B1

Rozgrywki WLLP są idealnym uzupełnieniem każdego tygodnia treningowego. Poprzez uczestnictwo w turniejach dzieci poznają zasady gry fair-play, uczą się szacunku do drużyny przeciwnej, a przy tym dobrze się bawią.

Rozgrywki WLLP to idealne zawody dla najmłodszych zawodników!

Gra w piłkę nożną przynosi Skrzatom i Żakom wiele pozytywnych emocji! Dzieci uwielbiają atmosferę rywalizacji i zabawy. Turnieje WLLP to dobra okazja, aby dziecko oswoiło się z warunkami panującymi podczas meczów, a przy tym nie poczuło presji, aby zdobyć jak najlepszy wynik. Najmłodsi zawodnicy nie grają na punkty.

W najmłodszych grupach dzieci rywalizują w drużynach dwu- lub trzyosobowych (w zależności od wielkości drużyn) z wykorzystaniem bramek namiotowych. Oznacza to, że zawodnicy nie są przypisywani danym pozycjom i dzięki temu mogą być kim chcą podczas zawodów (z wyłączeniem bramkarza). Tak zorganizowane rozgrywki sprawiają, że młody piłkarz w jednej akcji może być napastnikiem oraz obrońcą. To pozwala dziecku odkrywać, na jakiej pozycji czuje się najlepiej.

Każda kolejka rozgrywek WLLP w grupach A i B1 przyniesie wiele emocji związanych z boiskowymi zmaganiami! Najmłodsi piłkarze uczestnicząc w rozgrywkach zdobywają nowe umiejętności oraz uczą się poprawnych zasad gry. Dzięki temu dzieci stają się bardziej odważne oraz pewne siebie i nie boją się podejmować nowych wyzwań.

Gdzie sprawdzić, kiedy odbywa się turniej WLLP w Twoim okręgu?

Aktualny terminarz turniejów znajduje się na stronie WLLP. Szczegółowe informacje każdy zawodnik uzyska u trenera lub koordynatora.

Sprawdź terminarz grup A

Sprawdź terminarz grup B1

Na bieżąco możesz śledzić nowinki o WLLP na naszym fanpage’u Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie, tam wstawiamy aktualne zapowiedzi i podsumowania rozgrywek, a także relacje z turniejów.