Kalendarzowa zima trwa w najlepsze, jednak już z niecierpliwością czekamy na przebudzenie się z zimowego snu! Tęsknimy za wiosenną atmosferą, a tym samym za Wielkopolsko-Lubuskimi Ligami Piłkarskimi. Od jesieni adepci Akademii dzielnie przygotowują się do tych rozgrywek i odliczają do piłkarskich pojedynków. A gdyby tak Liga Marzeń wystartowała jeszcze w lutym? Jesteśmy na TAK!  

3,2,1… START!

Już 20 lutego odbędą się dodatkowe, zimowe rozgrywki WLLP w Lesznie, a 27 lutego w Poznaniu. W meczach wezmą udział lokalizacje Akademii, które zmierzą swoje siły na murawie. Drużyny zagrają w swoich kategoriach wiekowych, aby zachować równe szanse! Dzieci będą mogły sprawdzić zdobyte doświadczenie podczas treningów i wykorzystać je w trakcie gry z przeciwnikami. To będzie intensywny, choć najkrótszy miesiąc w tym roku!

WLLP – co to za projekt?

Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie to rozgrywki przeznaczone dla KAŻDEGO zawodnika Akademii. Celem projektu jest promowanie dobrej zabawy, integracji, zasad gry fair – play oraz szacunku do kolegów z przeciwnych drużyn. Organizatorzy ligi chcą obudzić w dzieciach sportowego ducha oraz zintegrować społeczność Akademii. Mecz jest wielkim przeżyciem dla dzieci, niekiedy może wiązać się z lekkim strachem czy niewiarą w swoje umiejętności. Liga Marzeń chce pokazać, że nie ma lepszych lub gorszych, a liczy się zespołowość, komunikacja w drużynie i radość z futbolowych przeżyć.

Postaw na rozwój dziecka!

Ideą przyświecającą rozgrywkom, jest integracja młodych adeptów Akademii oraz dobra zabawa! Dziecko będąc w Akademii nie tylko rozwija swoje umiejętności piłkarskie, ale również  poprawia koordynację ruchową i motoryki ciała. Oprócz wachlarzu zalet istnieje również ważny element turniejowy, który pozwala dziecku poczuć prawdziwe, piłkarskie emocje! Liga Marzeń, daje uczestnikowi przynależność do zespołu, a także jest cegiełką w budowaniu własnej wartości. Mecz jest też świetną lekcją pokory dla dziecka, które musi pamiętać, że nie liczy się tylko wygrana, a równie ważne są prawidłowe zachowanie w stosunku do pozostałych zawodników Akademii.

Każdy może zostać bohaterem!

Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie stawiają na rozrywkę. Dzieci grup A i B nie grają o zwycięstwo. Jedynie grupy B2 i C rywalizują o najwyższe miejsca w tabeli, aby latem zagrać w wielkim finale. Najważniejsza jest satysfakcja oraz dzielenie się piłkarskim doświadczeniem!

Zimowe, dodatkowe rozgrywki to idealna okazja, aby rozpocząć przygodę z Ligą Marzeń, jeszcze przed sezonem. W marcu rusza kolejna edycja WLLP – wkrótce przedstawimy drużyny i lokalizacje, gdzie odbędą się mecze. Zachęcamy do obserwowania nas na FacebookuWielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie, aby być na bieżąco!