Za nami pierwsza, wiosenna kolejka WLLP w kategorii C. W trakcie weekendowych rozgrywek padło wiele goli, a piłkarskie zmagania wzbudzały sporo pozytywnych emocji. Cieszymy się, że pomimo kapryśnej pogody, nasi zawodnicy byli zmotywowani do gry.

Frekwencja dopisała!

W turniejach wzięło udział 5 okręgów: Szamotuły, Baranowo, Gostyń, Poznań Grunwald i Poznań Piątkowo. W Szamotułach zagrały drużyny z Szamotuł, Obornik, Obrzycka oraz Murowanej Gośliny. Łącznie w turnieju wzięło udział 54 zawodników.

,,Inauguracja rozgrywek WLLP gr. C, rozegrana w Obrzycku, okazała się dla Nas niezwykle udana. Trzy mecze, komplet punktów, pięć zdobytych bramek i “0” z tyłu, a to oznacza – I miejsce! Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce 19 marca 2022 roku.” – komentuje koordynator AP Reissa w Obornikach – Rafał Ratajski.

W Baranowie mecze rozegrali adepci Akademii z Rokietnicy, Baranowa oraz z poznańskiego Strzeszyna. Udział wzięło 47 Młodzików. Adepci Akademii wykazali się szczególną zaciętością i sprytem, co wielokrotnie zaowocowało świetnymi akcjami i bramkami.

Piłkarskie emocje sięgały zenitu!

W gostyńskim okręgu udział wzięło 6 drużyn, w których skład wchodzili młodzi piłkarze z Gostynia, Krobi, Kobylina, Pogorzeli, Jarocina oraz Leszna. W tym turnieju zagrało aż 74 zawodników, a emocji nie brakowało!

,,Podopieczni trenera Łukasza Ratajczaka wybrali się na turniej do Gostynia, gdzie w doskonałych warunkach, na sztucznej murawie, rywalizowali z drużynami z: Jarocina, Kobylina, Pogorzeli, Krobi oraz Gostynia. Chłopacy zebrali cenne doświadczenie, mieli możliwość rywalizacji z rówieśnikami oraz przede wszystkim, sprawdzenia swoich możliwości na tle przeciwników z AP Reissa.” – komentuje koordynator AP Reissa w Lesznie – Krystian Woźny.

Natomiast w okręgu grunwaldzkim udział wzięły zespoły Akademii z poznańskiej Areny, Grunwaldu, Rataj i Szczepankowa. Piłkarze pokazali piłkarski pazur, było wiele goli i parad bramkarskich. Poznańskie Piątkowo także zaprezentowało dobry poziom,  zagrały tam drużyny z Naramowic, Piątkowa i Winograd.

Jedenastka kolejki

Podczas tegorocznych rozgrywek Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich będzie wyłaniana jedenastka kolejki. Zawodnicy zostaną ocenieni przez trenerów na wszystkich lokalizacjach, dzięki temu spośród okręgów kat. C i B2 zostaną wyróżnione osoby, które wykażą się sportowymi umiejętnościami oraz zaangażowaniem. Każda 11 turniejów WLLP będzie publikowana na naszym fanpage’u WLLP, dlatego tym bardziej zachęcamy do obserwowania naszego konta, aby być na bieżąco i móc zagłosować na najlepszego zawodnika turnieju!