Wiosna zawitała, nie tylko na zewnątrz, ale i w sercach naszych zawodników! W miniony weekend na boiskach panowała gorąca atmosfera i nie było to tylko przyczyną świecącego słońca. Młodziki pokazały ogromne zaangażowanie, siłę walki i wykazały się niemałym sprytem, który wielokrotnie zaskoczył przeciwników.

Liczy się czysta gra!

W weekendowych rozgrywkach wzięło udział aż 271 zawodników z okręgów: Poznań IV, Poznań V, Poznań VII, Gostyń, Jarocin, Szamotuły oraz Konin. Ogromnie cieszy nas tak wysoka frekwencja na turniejach. To tylko potwierdza naszą teorię, że adepci Akademii chcą brać udział w rozgrywkach, czuć smak zwycięstwa i adrenalinę. Nasi młodzi sportowcy uwielbiają, kiedy na boisku liczy się tylko to, aby zwieść przeciwników i strzelić im bramkę.

Piłkarski bagaż

Każdy piłkarz niesie na swoich barkach ogromny bagaż, nigdy nie zawiera on tylko zwycięstw i sukcesów. Młodzi piłkarze muszą nauczyć się radzić sobie z porażkami, smakiem rozczarowania i zawodu. Zawodnicy z kat. C grają o miejscu w Wielkim Finale WLLP w Dolsku, który odbędzie się 24 czerwca bieżącego roku. Uplasowanie się wysoko w tabeli nie jest łatwym zadaniem, ale jest to też świetne piłkarskie wyzwanie.

,,Młodziki to już świadomi gracze. Staramy się uczyć ich nie tylko gry fair play, ale i panowania nad swoimi emocjami i radzeniem sobie z porażkami, na które każdy piłkarz musi być przygotowany. Nic nie przychodzi łatwo i niekiedy zdarzają się też przeszkody, które trzeba pokonać. Zawodnik musi być na to przygotowany i wiedzieć, jak radzić sobie w takiej sytuacji. Turnieje WLLP to doskonała okazja, aby ćwiczyć w sobie wolę walki, a także pokonywać swoje słabości. To też dobry czas na naukę i wyciągnięcie wniosków na przyszłość. Trzymam kciuki za wszystkich zawodników i życzę im powodzenia!” – komentuje Koordynator ds. Sportu – Tomasz Karkoszka

Po deszczu zawsze wschodzi słońce

O tym doskonale wiedzą uczestnicy WLLP. Nie ma rzeczy niemożliwych, a ciężką pracą można osiągnąć wielki sukces. Trenerzy Akademii dokładają sporych starań, aby młodzi piłkarze zbudowali na boisku pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Rozgrywki z rówieśnikami to dobry moment na przekonanie się, co warto jeszcze doszlifować i poprawić, aby dalej wspinać się po piłkarskiej drabince do sukcesu.

Dzika Karta

Przed nami weekend majowy, mamy nadzieję, że nasi zawodnicy przeznaczą ten czas na regenerację i odpoczynek. W weekend 6-7.05. zagrają zawodnicy kategorii B2. Orliki wspólnie z Młodzikami będą grali w Finale WLLP. W tym roku 2 drużynom, jednej z kat. C i jednej z B2 zostanie przydzielona Dzika Karta. Jakie drużyny będą mogły ją zdobyć? Wszystko będzie w rękach obserwatorów naszego fanpage’a Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie! Szczegóły podamy wkrótce!

Życzymy naszym zawodnikom miłego wypoczynku!