Sezon wiosennych meczy Wielkopolsko-Lubuskich Ligi Piłkarskich dobiega końca. Idealnym zakończeniem tej edycji będą finałowe turnieje Ligi Marzeń w Dolsku. W sobotę 25.06. adepci Akademii z kat. B2 i C spotkają się na zielonej murawie i stoczą ze sobą piłkarskie pojedynki. Tegoroczne rozgrywki odbędą się pod honorowym patronatem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Jakie drużyny pojadą do Dolska?

Kategoria B2

Grupa A

1. APR Poznań – Strzeszyn
2. APR Gostyń
3. APR Szamotuły
4. APR Nowy Tomyśl
5. APR Kościan
6. APR Konin Chorzeń

Grupa B

1. APR Poznań – Dębiec
2. APR Gniezno
3. APR Dąbrówka
4. APR Brzeziny
5. APR Koło
6. APR Szczepankowo – Krzesiny

Grupa C

1. APR Plewiska
2. APR Poznań – Grunwald
3. APR Środa Wlkp.
4. APR Jarocin
5. APR Oborniki
6. APF Zielona Góra Podgórna

 

Kategoria C

Grupa A

1. APR Poznań – Grunwald
2. APR Kościan
3. APR Koło
4. APR Krobia
5. APR Pszczew
6. APR Rokietnica
7. APR Jarocin

Grupa B

1. APR Skórzewo
2. APR Poznań – Dębiec
3. APR Kórnik
4. APR Kalisz
5. APR Oborniki
6. APR Szamotuły
7. APF Nowa Sól

 

Jakim systemem będą grały drużyny?

 

Grupy B2

W kategorii B2 zakwalifikowało się 18 zespołów, które zostały podzielone na 3 grupy po 6 zespołów. Drużyny będą grały w systemie każdy z każdym. Najlepsze zespoły wejdą do półfinału. Ponadto z zespołów, które zajęły drugie miejsca zostanie wybrana najlepsza drużyna, która również zakwalifikuje się do półfinału.

Grupy C

Z kategorii C do Dolska pojedzie 14 zespołów, podzielonych na 2 grupy po 7 drużyn z lokalizacji. W  tym przypadku również zawodnicy będą grali w systemie każdy z każdym. Najlepsze dwa zespoły zagrają w półfinale, a kolejne dwie drużyny zawalczą o 3 miejsce.

 

Jak wygląda harmonogram finału WLLP?

 

Kategoria B2

O godz. 9:00 rozpoczną się rozgrywki – mecze odbywać się będą równocześnie na 3 boiskach trawiastych. W czasie rozgrywek będą wręczane posiłki uczestnikom finału WLLP.

O godz. 15:00  zostaną zakończone oficjalne rozgrywki oraz będą wręczane nagrody.

 

Kategoria C

O godz. 15:15 startują rozgrywki– mecze odbywać się będą równocześnie na 3 boiskach trawiastych. Każdy zawodnik otrzyma poczęstunek, aby nabrać sił. O godz. 20:00 odbędzie się zakończenie finału WLLP wraz z wręczeniem nagród dla wygranych drużyn.

Finał WLLP to niesamowite emocje i doskonałe zakończenie piłkarskich zmagań tegorocznej Ligi Marzeń. Młodzi piłkarze mają mnóstwo motywacji i zapału do gry. Do Dolska pojadą naprawdę mocne zespoły, które zasłużyły na wygraną. Nawet w przypadku porażki którejkolwiek z drużyn, uważam, że wszyscy są już w tym momencie wygranymi – komentuje Tomasz Karkoszka – koordynator finału WLLP

Nie możemy doczekać się Wielkiego Finału WLLP! To będą niesamowite piłkarskie emocje. Nie zapomnij polubić naszego fanpage’u – Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie, aby być na bieżąco z nowinkami o finale WLLP.