Za nami kolejny, pełen emocji weekend Wielkopolsko Lubuskich Lig Piłkarskich. Poranne mecze rozgrywane w sobotę oraz niedzielę skupiały się wokół Skrzatów, oraz Żaków. Pogoda dopisywała, a młodzi zawodnicy z uśmiechem na twarzy mierzyli się między sobą w sportowym pojedynku.

Wielki duch rywalizacji

Choć w meczach w kategoriach A oraz B1 nie liczą się zdobyte gole, można dostrzec zaangażowanie oraz ducha zdrowej rywalizacji. Liga Marzeń jest doskonałą okazją do zapoznania młodego adepta z grą fair play.

W młodych potencjał!

WLLP jest wewnętrzną ligą drużyn lokalizacyjnych, w której rywalizują one między sobą. Turniej cieszy się szczególną popularnością wśród Skrzatów oraz Żaków, które podzielone są na 14 okręgów. Kolejki rozgrywane w grupach A oraz B1 to najliczniejsze spotkania Ligi Marzeń. Młodzi adepci Akademii są nadzieją polskiej piłki nożnej, dlatego tak ważna jest nauka sportowego zachowania na boisku.

Trenerskim okiem

“Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie to turniej, w którym mogą zmierzyć się ze sobą drużyny w każdym wieku. Te turnieje to wielka integracja całej Akademii, dlatego warto w nich uczestniczyć. Głównym celem rozgrywek jest nauka i promowanie rywalizacji opartej o zasady fair play. W okręgu Oborniki, do którego należą moje lokalizacje, poziom rozgrywek stoi na bardzo wysokim poziomie, a frekwencja jest zawsze bardzo wysoka. Młodzi zawodnicy z niecierpliwością czekają na kolejną kolejkę WLLP.”mówi Artur Woźniak, koordynator oraz trener Szamocina, Wągrowca oraz Rogoźna.

“Mam ogromną przyjemność prowadzić jako trener grupy A oraz C/D. Mimo tak skrajnych roczników udział w WLLP łączy jeden element – ogromna frajda. Gdy najmłodsi uczą się sportowej rywalizacji, współpracy czy radzenia sobie z emocjami, to w najstarszej grupie dochodzi element taktyki, który jest moim „konikiem”. Analiza gry przeciwnika to dla mnie sportowe wyzwanie, które daje ogromną satysfakcję pracy. W trakcie naszych rozgrywek WLLP gr. A oraz C/D z dumą patrzę na indywidualny rozwój zawodniczek i zawodników, dla których przygoda z piłką to dopiero początek.”komentuje trener Rafał Pruszkowski z Obornik.

Przekonaj się sam!

Emocje, które towarzyszą naszym zawodnikom podczas pojedynków, są dla nich jednym z lepszych dziecięcych wspomnień. Dołącz do swojego dziecka, okaż mu wsparcie z trybun głośnym dopingiem i razem z nim stwórz niezapomniane chwile!

Polub nasz fanpage Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie – tam znajdziesz krótkie relacje z turnieju napisane przez naszych trenerów oraz zdjęcia.