Dotychczasowe spotkania w ramach Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich przyniosły wiele emocji, które było czuć na boisku i poza nim. W wielu grupach rywalizacja jeszcze się nie zakończyła i żadna z drużyn nie jest pewna, do której rundy zakwalifikuje się na wiosnę. Oznacza to jedno – czekają na naszych zawodników bardzo ciekawe starcia, których nie zapomną przez długie miesiące. Bądźcie z nami podczas ostatniej kolejki w kategorii Młodzik! Emocje gwarantowane!

Nierozstrzygnięte sytuacje i pewni awansów – skrót dotychczasowych zmagań Młodzików w rozgrywkach WLLP

Dwie pierwsze kolejki Ligi Marzeń dostarczyły zawodnikom oraz kibicom wielu emocji, ale niestety nie przyniosły rozstrzygnięcia w wielu grupach. Oznacza to, że ostatnia tura rozgrywek będzie tą decydującą, która pozwoli nam poznać uczestników kolejnych rund.

Najciekawiej prezentuje się sytuacja w Okręgu – Landy, w którym jest aż 11 podokręgów, których rywalizuje 40 drużyn! Co ciekawe, tylko w dwóch grupach rywalizacja jest rozstrzygnięta i wiemy, które zespoły wywalczyły awans do kolejnych rund. Jakich?  

W Okręgu – Poznań rywalizacja obejmuje zaledwie 5 grup, w których gra około 20 drużyn. Co ważne, w 2 grupach sytuacja nie jest rozstrzygnięta i czekają nas dodatkowe emocje związane z finalnymi starciami między potentatami.

W zbliżający się weekend na pewno nie zabraknie emocji! Dlatego zachęcamy do kibicowania na boiskach i wspierania zawodników! Dodatkowo prosimy o śledzenie rezultatów rozgrywek na naszym fanpage’u.

O co będzie się toczyć walka w ostatniej kolejce?

Na pewno drużyny, które wciąż nie wywalczyły awansu, mają o co grać. Zespoły, które wciąż nie są pewne swojej promocji do jednej z rund, będą rywalizować o promocję do Ekstraklasy lub Ekstraligi.

Warto przypomnieć, że od tego sezonu została przeprowadzona reforma rozgrywek i teraz drużyny z miejsc 1-2 awansują bezpośrednio do Ekstraklasy, a ekipy, które uplasowały się na pozycjach 3-4 będą rywalizować w ramach Ekstraligi.

Awans z pierwszych miejsc pozwoli drużynom pozostać w grze o udział w Wielkim Finale, który odbędzie się latem 2024 roku. Bądźcie z nami i śledźcie zmagania Ligi Marzeń!

Gdzie sprawdzić, kiedy odbywa się turniej w Twoim okręgu?

Aktualny terminarz turniejów znajduje się na stronie WLLP. Do rodziców każdego dziecka biorącego udział w zawodach kilka dni wcześniej zostanie wysłana wiadomość z terminem oraz miejscem rozgrywek.

TERMINARZ

Na bieżąco możesz śledzić nowinki o WLLP na naszym fanpage’u Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie, tam wstawiamy aktualne zapowiedzi i podsumowania rozgrywek, a także relację trenerów z turnieju. 

Pragniemy także przypomnieć, że w tym roku partnerem jesiennej kolejki WLLP jest marka Schücko.