Emocje zdążyły już opaść po kolejnej kolejce Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich w kategorii C. Każda z drużyn pokazała charakter i wolę walki do końca, co bez wątpienia mogło podobać się kibicom zgromadzonym przy boiskach. Z każdym spotkaniem rozgrywki nabierają coraz większego tempa! Co działo się na turniejach kat. C?

Finał coraz bliżej!

Wielkimi krokami zbliżamy się do Wielkiego Finału WLLP, który odbędzie się 24 czerwca na boisku w Dolsku. Zwycięskie drużyny poczyniły ogromny krok do przodu i mogą coraz śmielej myśleć o bezpośredniej konfrontacji w ostatecznym etapie.

W zbliżającej się ostatniej kolejce (17-18.06) rozstrzygną się wszystkie sytuacje w grupach. Najciekawiej zapowiada się rywalizacja w okręgu poznańskim V, w którym aż trzy drużyny wciąż mają szansę na wyjazd do Dolska. Aktualnie liderem jest zespół z Rokietnicy, który prowadzony jest przez trenera Spychałę, na drugim miejscu plasuje się ekipa ze Strzeszyna, a stawkę drużyn walczących o awans zamyka druga drużyna z Rokietnicy.

Niemniej ciekawie zapowiada się rywalizacja w okręgu gostyńskim. Walka o awans do Wielkiego Finału trwa w najlepsze! Zarówno drużyna AP Reissa Krobia, jak i AP Reissa Gostyń wciąż są niepewne udziału w finałowym etapie.

W okręgu pilskim wszystkie zespoły wciąż mają szansę na awans, dlatego warto śledzić rywalizację tej grupy.

Ostatnie pojedynki w grupie z okręgu poznańskiego VI będą przepełnione emocjami, ponieważ aż trzy drużyny mają szansę na udział w Wielkim Finale. Zarówno AP Reissa Arena, AP Reissa Poznań/Szczepankowo, jak i AP Reissa Grunwald wciąż rywalizują o wyjazd do Dolska. W większości grup żaden lider nie jest pewny awansu, dlatego warto być z nami i śledzić rywalizację w ramach ostatniej kolejki fazy grupowej WLLP. Zapowiada się naprawdę ciekawy, emocjonujący i przepełniony zdrową rywalizacją weekend. Bądźcie z nami!

Zdrowa rywalizacja zgodna z duchem fair play!

Każdy zawodnik w mniejszym lub większym stopniu decyduje o wynikach swojej drużyny. Taki bagaż uczy młodych piłkarzy radzenia sobie z emocjami, negatywnymi uczuciami oraz z przeciwnościami losu, które są częścią życia każdego sportowca. Cieszyć może fakt, że aż 281 zawodników z sześciu okręgów wzięło udział i chcą poczuć smak zwycięstwa, adrenaliny oraz nauczyć się przełykać gorycz porażki. Taka frekwencja pokazuje, że rozgrywkami WLLP interesują się nie tylko kibice, lecz także młodzi piłkarze, których wystąpiło o 10 więcej niż w poprzedniej kolejce.

Przenosić góry

Poprzez ciężką pracę można dokonać rzeczy niemożliwych – wie o tym każdy zawodnik oraz trener, dlatego z niecierpliwością czekamy na ostatnią kolejkę WLLP w kategorii C. Tydzień przerwy pomiędzy spotkaniami to dobry czas, aby jak najlepiej przygotować zespół do decydujących pojedynków. Trenerzy Akademii dokładają wszelkich starań, aby młodzi zawodnicy z każdym kolejnym treningiem byli lepszymi piłkarzami i przekładali swoją dyspozycję na boisko, na którym rywalizują z rówieśnikami. Rozgrywki WLLP to nie tylko gra o finalny triumf, lecz także o rozwój mentalny i fizyczny każdego młodego adepta.

Dzika karta

W tym roku 2 drużynom, jednej z kat. C i jednej z B2 zostanie przydzielona Dzika Karta. Jakie drużyny będą mogły ją zdobyć? Wszystko będzie w rękach obserwatorów naszego fanpage’a Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie! Szczegóły podamy wkrótce!