Kapryśna pogoda nie przeszkodziła naszym zawodnikom w czerpaniu radości z udziału w Wielkopolsko – Lubuskich Ligach Piłkarskich. Najmłodsi piłkarze strzelili mnóstwo goli, próbowali nowych trików i cieszyli się grą z rówieśnikami.

Deszcz piłkarskich emocji!

Krople deszczu spływające po twarzy, wiatr we włosach, oczy skupione na piłce, a w tle okrzyk trenera i rodziców. Takie emocje towarzyszyły najmłodszym zawodnikom, którzy brali udział w miniony weekend w WLLP. Na boisku panowała świetna atmosfera, opierająca się na integracji, wzajemnym wsparciu oraz na zasadach gry fair-play.

,,To jest cudowne uczucie, jak widzi się małych zawodników, którzy mimo deszczowej pogody, uśmiechają się szeroko biegnąć za piłką. W każdym trenerze Akademii rośnie poczucie dumy. W końcu od zawsze powtarzamy, że nie ma złych warunków pogodowych, tylko piłkarz musi odpowiednio przygotować się do takiego meczu, aby nic go nie mogło zaskoczyć.” – komentuje trener lokalizacji Konin – Robert Łęt.

Skrzaty i Żaki mają siłę!

Frekwencja zawodników grup A i B1 bardzo pozytywnie zaskoczyła naszą kadrę szkoleniową. Jesteśmy dumni, że rodzice przełamują bariery i nie boją się wysłać swoje pociechy na turniej, kiedy wiosenna aura nie dopisuje. Dziękujemy wszystkich opiekunom i rodzicom za zaangażowanie i kibicowanie naszym najmłodszym piłkarzom! Wielokrotnie podkreślaliśmy, że wsparcie i słowa otuchy rodziców są ogromnie ważne dla malców, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie sportu.

Co zyskuje małe dziecko uczestnicząc w turnieju?

Młody zawodnik poprzez uczestnictwo w meczu piłki nożnej zyskuje wiele umiejętności, które pozwolą mu rozwinąć się fizycznie i psychicznie. Dziecko uczy się samodzielności, gdyż musi radzić sobie z poleceniami wydawanymi przez trenera. Pociecha nabywa pewności siebie, a małe sukcesy, jak strzelenie gola czy obrona bramki buduje u niej poczucie własnej wartości i wiary w swoje możliwości. Adept Akademii nawiązuje relacje społeczne, a przy tym rozwija się mentalnie.

Kto zagra w WLLP w przyszły weekend?

22 – 23.04.23 przyjdzie kolej na kategorię C. Młodzi zawodnicy wyruszą do boju i zaprezentują swoje umiejętności, które skrupulatnie szlifują na treningach lokalizacji Akademii. Już nie możemy doczekać się tej kolejki. Mamy nadzieję, że tym razem pogoda pozwoli swobodnie grać naszym zawodnikom.

Zachęcamy do polubienia naszego fanpage’a Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie, gdzie znajdziecie bieżącą fotorelację z turniejów WLLP!