Wszystko co dobre, szybko się kończy. Wielkanocne świętowanie minęło i nadszedł czas na powrót do sportowej aktywności. Nasi trenerzy zdradzili nam, że najmłodsi adepci Akademii nie mogą doczekać się powrotu na boisko i uczestniczenia w Wielkopolsko – Lubuskich Ligach Piłkarskich!

Trenerzy przed mikrofonem

,,Oglądanie najmłodszych zawodników w akcji zawsze wzbudza wiele emocji wśród trenerów i rodziców. Osobiście bardzo mnie cieszy, kiedy widzę tak młodych ludzi, którzy bawią się tą piłką nożną, a tym samym czerpią z tego ogromną radość. Właśnie ta idea od początku przyświeca rozgrywkom WLLP – radość i zabawa footbolem.”komentuje trener grup A w Baranowie, Maciej Jerzyński.

,,Moi zawodnicy od tygodni pytają o dokładny termin turniejów. Ta ekscytacja i radość dzieci ogromnie motywuje do działania. Turniej WLLP to świetna okazja do integracji, zabawy, ale i nauki. Mam nadzieję, że w ten weekend pogoda dopisze i będziemy mogli całkowicie wykorzystać czas na grę w piłkę. opowiada trener grup A i B1 w Koninie, Dawid Czerwczak.

Nie liczy się wynik

Pragniemy przypomnieć, że zawodnicy z kat. A i B1 nie grają o puchar WLLP, ani o miejsce w ligowej tabeli. Adepci Akademii w trakcie każdej edycji Ligi Marzeń czerpią jak największą radość z turniejów, a tym samym zdobywają wiedzę poprzez zabawę. Każdy młody piłkarz uczy się zasad wzajemnego wsparcia oraz gry fair – play, która jest ogromnie ważna podczas rozgrywek. Dlaczego nie ma punktacji? Dziecko na początku sportowej drogi powinien zrozumieć, że sport nie polega tylko na rywalizacji. Musi poznać reguły obowiązujące na boisku oraz w drużynie, dzięki temu dziecko nabędzie prawidłowych kompetencji i zbuduje solidny fundament, który pozwoli mu się rozwijać w sporcie.

Skrzaty i Żaki ruszają do akcji!

Kategoria A, czyli skrzaty swoje pojedynki piłkarskie rozgrywają na małych bramkach namiotowych w systemie drużynowym 2×2 lub 3×3. Mamy na uwadze możliwości naszych małych sportowców, dlatego na tym etapie dzieci cieszą się tą grą, starają się wbić jak najwięcej goli.

TERMINARZ GRUP A

Żaki, czyli zawodnicy z kategorii B1 grają na większym polu boiskowym niż ich młodsi koledzy. Ich drużyny, które biorą udział w pojedynku również są liczniejsze, ponieważ system gry to 4 zawodników w polu + bramkarz.

TERMINARZ GRUP B1

Wszystkich rodziców oraz opiekunów zachęcamy do uczestniczenia w meczach Wielkopolsko-Lubuskiej Ligi Piłkarskiej, aby motywować i wspierać swoich małych zawodników. Po więcej relacji zapraszamy na nasz fanpage WLLP, by być na bieżąco z aktualnościami Ligi Marzeń.