Powiew świeżego powietrza, wiatr we włosach i promienie słońca przebijające się przez pochmurne niebo, a do tego emocjonujące okrzyki. To weekendowe wspomnienia zawodników Akademii z grup B2, którzy rozegrali pierwszą wiosenną kolejkę WLLP.

Warunki meczowe

Pogoda nie we wszystkich lokalizacjach rozpieszczała naszych zawodników. Gdzieniegdzie wyjrzało słońce, jednak większa część weekendu była pochmurna, czasem spadły też krople deszczu. Nasi zawodnicy byli przygotowani na różne scenariusze, a atmosfera pogodowa nie mogła ich zaskoczyć. W końcu nie ma złej pogody na mecz! Wystarczy odpowiednio się przygotować.

Mocne nerwy

Zdecydowanie mecze na boisku, na świeżym powietrzu, pozwalają na swobodniejszą grę. Zawodnicy mogą poczuć się jak prawdziwi piłkarze i wraz z drużyną walczyć o najwyższe miejsce w tabeli. Lekki niepokój, który pojawia się w trakcie turnieju oraz nasuwające się pytania: ,,Czy się uda?”, ,,Które miejsce w tabeli zajmie moja drużyna?” – to uczucia i wątpliwości, które doświadcza każdy z młodych adeptów Akademii. Nauka radzenia sobie z tymi emocjami pozwala Orlikom szlifować charakter, co zdecydowanie będzie atutem w późniejszym, dorosłym życiu.

Frekwencja zaskoczyła trenerów

W rozgrywkach grup B2 wzięło udział 10 okręgów w tym Rogoźno, Leszno, Baranowo, Konin, Mosina, Tulce, Poznań Piątkowo, Gostyń, Szamotuły oraz Nowy Tomyśl. Na murawie w weekend zagrało aż 509 zawodników! Jesteśmy ogromnie dumni, że rozgrywki Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich cieszą się tak wielkim zainteresowaniem. To ogromna motywacja dla trenerów, koordynatorów i organizatorów WLLP!

,,W tym roku frekwencja na WLLP przechodzi nasze najśmielsze oczekiwania. Zawodnicy są zaangażowani, solidnie się przygotowują do turniejów. To napawa nas dumą. Mecze Ligi Marzeń to świetne doświadczenie dla młodych adeptów i kolejny etap w szkoleniu Akademii. Młodzi piłkarze mogą zmierzyć się ze swoimi rówieśnikami i tym samym sprawdzić swoje kompetencje piłkarskie, a to najlepszy test i możliwość wyciagnięcia wniosków na kolejne mecze. Trzymamy kciuki za wszystkie drużyny lokalizacji, niech zwyciężą najlepsi.” – komentuje koordynator WLLP – Jakub Kupczyk.

Trzymamy kciuki za wszystkich zawodników WLLP! Mamy nadzieję, że zobaczymy się w Wielkim Finale w Dolsku! Serdecznie zapraszamy do polubienia fanpage’a Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie, aby być na bieżąco z turniejowymi newsami!