Nadchodzi najważniejsze wydarzenie Akademii w sezonie jesiennym, czyli rozgrywki WLLP! Uczestnictwo w turniejach WLLP pozwalają młodym sportowcom zweryfikować swoje dotychczasowe postępy i wykorzystać zdobytą wiedzę piłkarską. To nie tylko doskonały test, ale także świetna zabawa, która pozwala zintegrować się młodym zawodnikom. Przeczytaj artykuł i sprawdź aktualny harmonogram rozgrywek.

Na czym polega WLLP?

Turnieje odbywają się w każdy weekend w ustalonych okręgach, w których grają kategorie A, B1, B2 i C. W meczach może wziąć udział każdy zawodnik Akademii,  jeśli trener nie gra w rozgrywkach WZPN. Dewizą przyświecającą WLLP, jest dobra zabawa, integracja i gra fair – play. Zawodnicy mogą sprawdzić się na boisku, ale przy tym muszą pamiętać o zasadach obowiązujących w Akademii, jak szacunek do swoich współzawodników, punktualność, sumienność i wyciąganie wniosków z każdego meczu.

SPRAWDŹ HARMONOGRAM – KAT. C 

Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie idą w parze z treningami! Zajęcia w Akademii Piłkarskiej Reissa są bardzo ważne dla każdego zawodnika, to one pozwalają przygotować się młodemu piłkarzowi do pełnienia określonej roli na boisku. Dzięki temu adepci poprawiają i wypracowują umiejętności, które zaprezentują na turniejach, a w szczególności podczas WLLP!

Jak określić do jakiej kategorii należy moje dziecko?

Zawodnik dołączając do Akademii zostaje przydzielony do odpowiedniej grupy wiekowej na podstawie swojego wieku i umiejętności. Taką informację można znaleźć także w Panelu Rodzica Akademii. Poniżej wyjaśniamy poszczególne kategorie oraz ich charakterystykę.

KATEGORIA A (SKRZATY)

Rocznik – 2016 i młodsi

Zawodnicy z tej kategorii wiekowej dopiero zaczynają swoją przygodę z piłką nożną. Trenerzy wykonują ze Skrzatami ćwiczenia ruchowe, których celem jest zabawa i nauka oswajania się z zasadami piłki nożnej. Podczas rozgrywek WLLP skrzaty grają systemem 2×2 lub 3×3 z wykorzystaniem bramek namiotowych. Przy tej grupie wiekowej trenerzy nie liczą punktów, a celem ich rozgrywek nie jest najlepszy wynik czy zdobycie pucharu. Dzieci mają poczuć się pewnie na boisku i nie bać się zmierzenia swoich sił na murawie.

KATEGORIA B1 (ŻAKI)

Roczniki 2015 – 2014

W tej  grupie wiekowej w grę wchodzi nauka koordynacji ruchowej, rozwój fizyczny oraz motoryka ciała. Młodzi zawodnicy uczą się prawidłowego sposobu prowadzenia piłki oraz zdobywają umiejętności techniczne. Podczas rozgrywek WLLP zawodnicy grają systemem 4 +1(bramkarz) tworząc prawdziwe mecze. Żacy, podobnie jak Skrzaty, nie grają o punkty ani o puchar turnieju, dla nich liczy się zabawa i integracja, a także budowanie pewności siebie na boisku.

KATEGORIA B2 (ORLIKI)

Roczniki 2013- 2012

Orliki to grupa wiekowa, która bardzo szybko się rozwija i jest chętna, aby zdobywać wiedzę piłkarską. Młodzi piłkarze zaczynają ze sobą współpracować i liczy się dla nich wynik meczu. Podstawowym elementem treningowym jest gra indywidualna ( 1 X 1). Orliki poznają zasady taktyczne, a podczas rozgrywek WLLP grają na całym boisku systemem 6 + bramkarz.

KATEGORIA C ( MŁODZIKI)

Roczniki 2011 – 2010

Zawodnicy tej grupy wiekowej poznają specyfikę rozgrywania meczu i zajmują konkretne pozycje na boisku. Trenerzy swoją uwagę skupiają na rozwoju fizycznym młodych piłkarzy i ich przygotowaniu kondycyjnym. Treningi oparte są na ćwiczeniach techniczno – taktycznych. Młodziki podczas rozgrywek WLLP grają na całym orliku systemem 6+ bramkarz.

Jak sprawdzić, kiedy zagra moje dziecko?

Aktualny terminarz rozgrywek znajduje się na stronie WLLP. Do rodziców aktywnych zawodników Akademii przed rozpoczynającymi się rozgrywkami, zostaje wysłana informacja o dokładnym terminie oraz miejscu turnieju. W najbliższy weekend 03 – 04.09. w WLLP wezmą udział piłkarze z kategorii C.

Na bieżąco możesz śledzić nowinki o WLLP na naszym fanpage’u Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie, tam wstawiamy aktualne zapowiedzi i podsumowania rozgrywek, a także relację trenerów z turnieju.