Wielkimi krokami zbliża się wiosenna runda rozgrywek Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich, która zostanie zwieńczona finałem rozgrywanym pod koniec czerwca w Dolsku. Podczas rozgrywania meczów młodzi zawodnicy zaprezentują umiejętności nabyte w trakcie trwania całego sezonu. Uczestnictwo w tym turnieju jest doskonałym sprawdzianem, który pozwoli zmierzyć się na boisku z innymi zawodnikami. Pierwsza kolejka rusza już 25 marca!

Czym są rozgrywki WLLP?

Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie to projekt, który ma na celu oswojenie młodych piłkarzy z zasadami panującymi w trakcie meczu na boisku. To idealna okazja do sprawdzenia swoich sił i kompetencji, ale i świetna zabawa! Od najmłodszych lat dzieci uczą się wykorzystywania w praktyce nabytych umiejętności oraz wiedzy, zdobytej podczas treningów. Rozgrywki WLLP są niesamowitym doświadczeniem dla każdego zawodnika. Oprócz nauki zasad fair – play i opanowywanie technik radzenia sobie w każdej sytuacji, dzieci będą miały zapewnioną dobrą zabawę i integrację z zawodnikami z całej Akademii.

Co ważne, najmłodsze kategorie wiekowe grają bez punktów, o czym możecie więcej przeczytać w artykule “Dlaczego rozgrywki dziecięce odbywają się bez wyników i tabel?”.

Podział na kategorie

Cykl szkoleniowy w Akademii Piłkarskiej Reissa podzielony jest na kilka grup wiekowych. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzieci rywalizują z innymi zawodnikami w tym samym wieku oraz o podobnych umiejętnościach. Poniżej przedstawiamy charakterystykę poszczególnych kategorii wiekowych:

Kategoria A (Skrzaty)

W kategorii A trenują dzieci urodzone w latach 2016 – 2019. Zawodnicy z tej grupy dopiero stawiają pierwsze kroki w piłkarskim świecie. Treningi w tej kategorii oparte są o ćwiczenia ruchowe, których celem jest przede wszystkim nauka zasad piłki nożnej połączona z zabawą. Skrzaty podczas rozgrywek WLLP grają w systemie 2 × 2 lub 3 × 3 z wykorzystaniem bramek namiotowych. Przy tej kategorii nie jest prowadzona punktacja, a głównym celem rozgrywek w tej grupie to zapoznanie dzieci z grą na boisku, a także nabranie pewności siebie.

Sprawdź terminarz dla grup A.

Kategoria B1( Żaki)

W kategorii B1 trenują dzieci urodzone w latach 2015 – 2014. W tej grupie najważniejsze jest udoskonalanie koordynacji ruchowej, rozwój fizyczny oraz motoryczny ciała. Celem treningów jest nauka efektywnego prowadzenia piłki oraz zdobywania wszelkich umiejętności technicznych, które mogą w przyszłości przydać się na boisku. Podczas rozgrywek WLLP dzieci w kategorii B1 grają w systemie 4+1 (z bramkarzem). Żacy tak, jak Skrzaty nie grają o punkty — liczy się jedynie rozwój połączony ze świetną zabawą.

Sprawdź terminarz dla grup B1

Kategoria B2 (Orliki)

W kategorii B2 trenują dzieci urodzone w latach 2013 – 2012. Treningi w tej grupie oparte są przede wszystkim na doskonaleniu nabytych wcześniej umiejętności, które mogą wykorzystać w pojedynku 1 × 1. Orliki poznają również zasady taktyczne, a podczas rozgrywek WLLP grają w systemie 6+1 (z bramkarzem). W tej grupie liczone są punkty i zawodnicy grają o zdobycie pucharu.

Sprawdź terminarz dla grup B2.

Kategoria C (Młodziki)

W kategorii C trenują dzieci urodzone w latach 2011 – 2010. W tej grupie dzieci uczą się, jak grać na danej pozycji, a także, czym jest specyfika rozgrywek piłkarskich. Treningi w dużej mierze oparte są na ćwiczeniach techniczno-taktycznych, które zaowocują w przyszłości. Młodziki tak, jak Orliki, grają w systemie 6+1 (z bramkarzem). Mecze rozgrywane są na punkty, a celem wszystkim drużyn jest wygrana w turnieju.

Sprawdź terminarz dla grup C.

Terminarz rozgrywek WLLP

Turniej Ligi Marzeń startuje już w ostatni weekend marca (25-26.03), a pierwszą kolejkę rozegrają adepci Akademii z kategorii C. Po każdych rozgrywkach będą zliczane punkty dla drużyn B2 oraz C, a zespoły z najwyższą punktacją będą miały możliwość zmierzenia swoich sił w wielkim Finale WLLP, który odbędzie się 24 czerwca.

 • 25- 26.03 ( kat. C),
 • 01 – 02.04 (kat. B2),
 • 15 – 16.04 (kat. A i B1),
 • 22- 23.04 (kat. C),
 • 06- 07.05 (kat. B2),
 • 13 – 14.05 (kat. A i B1),
 • 20 – 21.05 (kat. C),
 • 27- 28.05 (kat. B2),
 • 03- 04.06 (kat. A i B1),
 • 17 – 18.06 (kat. C),
 • 24. 06 – Finały WLLP w Dolsku.

Termin kolejki może różnić się od wskazanego, dlatego proszę go potwierdzić u trenera lub koordynatora.

Mamy nadzieję, że wiosenna runda WLLP przyniesie naszym zawodnikom wiele radości i będzie piłkarską atrakcją przez najbliższe miesiące. Zachęcamy również do obserwowania nas na Facebooku – Wielkopolsko – Lubuskie Ligi Piłkarskie, aby być na bieżąco! Życzymy młodym piłkarzom wielu goli oraz świetnych akcji na boisku!