Zawodnicy w Akademii ćwiczą swoje umiejętności przez cały rok, jednak największym ćwiczeniem dla nich jest mecz. To podczas rozgrywek młodzi piłkarze mogą poczuć szybsze bicie serca, wiatr we włosach i ogromną satysfakcję. Uczestniczenie w turnieju to świetne szkolenie i sprawdzian, który pozwoli zweryfikować dotychczas zdobytą wiedzę na cotygodniowych treningach. Już za niecałe 2 tygodnie rusza wiosenna edycja Wielkopolsko – Lubuskich Ligi Piłkarskich! To doskonała okazja do integracji z zawodnikami Akademii, ale także świetna zabawa!

Na czym polegają zasady WLLP?

Cotygodniowe turnieje odbywają się w okręgach, w których będą grały drużyny A, B1, B2 i C. W rozgrywkach może wziąć udział każdy zawodnik Akademii,  jeśli trener nie gra w rozgrywkach ZPN. Najważniejszym celem turniejów jest dobra zabawa i poznanie się z innymi zawodnikami z Akademii, a także promowanie sportu. Najmłodsze kategorii wiekowe nie grają o punkty ani puchary, o czym możecie przeczytać w naszym artykule ,,Dlaczego rozgrywki dziecięce odbywają się bez wyników i tabel?”.

Do jakiej kategorii wiekowej należy moje dziecko?

Każdy zawodnik Akademii należy do odpowiedniej grupy wiekowej, do której zostaje przydzielony na podstawie swojego wieku i umiejętności. Poniżej wyjaśniamy poszczególne kategorie i ich specyfikę.

Kategoria A (Skrzaty)

Rocznik – 2015 i młodsi

Zawodnicy z tej kategorii wiekowej dopiero zaczynają swoją przygodę z piłką nożną. Trenerzy wykonują ze Skrzatami ćwiczenia ruchowe, których celem jest zabawa i nauka oswajania się z zasadami piłki nożnej. Podczas rozgrywek WLLP skrzaty grają systemem 2×2 lub 3×3 z wykorzystaniem bramek namiotowych. Przy tej grupie wiekowej trenerzy nie liczą punktów, a celem ich rozgrywek nie jest najlepszy wynik czy zdobycie pucharu. Dzieci mają poczuć się pewnie na boisku i nie bać się zmierzenia swoich sił na murawie.

Kategoria B1 (Żaki)

Roczniki 2013 – 2014

W tej  grupie wiekowej w grę wchodzi nauka koordynacji ruchowej, rozwój fizyczny oraz motoryka ciała. Młodzi zawodnicy uczą się prawidłowego sposobu prowadzenia piłki oraz zdobywają umiejętności techniczne. Podczas rozgrywek WLLP zawodnicy grają systemem 4 +1(bramkarz) tworząc prawdziwe mecze. Żacy, podobnie jak Skrzaty, nie grają o punkty ani o puchar turnieju, dla nich liczy się zabawa i integracja, a także budowanie pewności siebie na boisku.

Kategoria B2 (Orliki)

Roczniki 2011- 2012

Orliki to grupa wiekowa, która bardzo szybko się rozwija i jest chętna, aby zdobywać wiedzę piłkarską. Młodzi piłkarze zaczynają ze sobą współpracować i liczy się dla nich wynik meczu. Podstawowym elementem treningowym jest gra indywidualna ( 1 X 1). Orliki poznają zasady taktyczne, a podczas rozgrywek WLLP grają na całym boisku systemem 6 + bramkarz.

Kategoria C ( Młodziki)

Roczniki 2010 – 2009

Zawodnicy tej grupy wiekowej poznają specyfikę rozgrywania meczu i zajmują konkretne pozycje na boisku. Trenerzy swoją uwagę skupiają na rozwoju fizycznym młodych piłkarzy i ich przygotowaniu kondycyjnym. Treningi oparte są na ćwiczeniach techniczno – taktycznych. Młodziki podczas rozgrywek WLLP grają na całym orliku systemem 6+ bramkarz.

Kiedy moje dziecko zagra w WLLP?

W terminarzu rozgrywek WLLP możesz sprawdzić datę turnieju, w którym weźmie udział Twoje dziecko. Wybierasz konkretny okręg, po czym wyświetli Ci się data, godzina zbiórki, a także grupa wiekowa, która bierze udział w tych rozgrywkach. Pamiętaj, że o szczegóły możesz zapytać trenera, który szkoli Twoje dziecko.

SPRAWDŹ TERMINARZ:

GRUPA A

GRUPA B1

GRUPA B2

GRUPA C

Rozgrywki Wielkopolsko – Lubuskich Ligi Piłkarskich to wspaniały czas dla młodego piłkarza, ale także i dla rodzica. Pamiętaj, żeby wspierać swoje dziecko w sportowej karierze i dziel z nim piłkarskie emocje!

Odliczamy do startu WLLP!