Nowa runda Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich to nowe emocje towarzyszące zawodnikom podczas spotkań. Chcąc nieustannie zapewniać możliwość rozwoju naszym młodym sportowcom oraz podnosić poziom rozgrywek, postanowiliśmy wprowadzić zmiany w systemie w kategorii C. Jesteśmy pewni, że nowości w schemacie gry sprawią, że rozgrywki WLLP będą atrakcyjniejsze dla kibiców i przede wszystkim dla samych zawodników!

Nowa runda – nowe rozgrywki

Reforma rozgrywek w kategorii C to krok w stronę dorosłej piłki. Dzięki wprowadzonym zmianom nasi zawodnicy zagrają w systemie pucharowym zbliżonym do tego, w którym grają profesjonaliści. Nowy system Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich w kategorii C pokaże młodym zawodnikom, jak wyglądają turnieje w starszych rocznikach oraz piłce seniorskiej. Jest to idealny sposób na to, aby przygotować wszystkich zawodników Akademii do dojrzalszego grania.

Kluczowe zmiany w kategorii C

W poprzednim sezonie w każdej kategorii wiekowej (oprócz A) wszystkie drużyny grały w takim samym systemie. Do Wielkiego Finału awansowali tylko liderzy swoich grup oraz drużyny, które otrzymały Dzikie Karty. Kwestia awansów nieco się zmieniła i teraz grupa zespołów, które zagrają w Dolsku jest nieco mniejsza. Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie w kategorii C będą atrakcyjniejsze!

Zaobserwuj, aby być na bieżąco!

Jak wyglądają awanse w kategorii C rozgrywek WLLP?

Zawodnicy z roczników 2011 (i młodsi) rozegrają dwie kolejki, które będą batalią o zajęcie dwóch pierwszych miejsc premiowanych awansem do tzw. „kolejki play-off”.

W „kolejce play-off”, czyli trzeciej kolejce wiosennej rundy WLLP, drużyny, które awansowały, zostaną połączone w grupy z sąsiednim okręgiem. W każdej takiej grupie zostaną wyłonione dwie drużyny, które pojadą do Dolska.

Drużyny, które zajęły 3 i niższe miejsca również rozegrają trzecią kolejkę na podobnych zasadach, ale nie będą miały możliwości awansowania do Wielkiego Finału.

Sprawdź terminarz rozgrywek WLLP!

Takie zmiany mają na celu zwiększenie elitarności finałowych starć oraz podnieść atrakcyjność rozgrywek Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich!