Jak przebiegała rywalizacja grupy B2?

Co roku Finał WLLP był organizowany w Baranowie. Tym razem wydarzenie zaplanowaliśmy w Dolsku ze względu na lokalizację i jej walory. Poza tym, że zawodnicy mają do dyspozycji cztery boiska o nawierzchni trawiastej, a po turnieju lub w przerwie mogą odpocząć w ośrodku. Cieszę się, że oprócz wysokiego poziomu gry zawodników, możemy też pochwalić się profesjonalną organizacją turnieju, który zrzesza zespoły z całej Wielkopolski – podsumowuje Tomasz Karkoszka, koordynator turnieju.

Młodsza grupa piłkarska była zwarta i gotowa do działania. Wszystkie drużyny wykazywały ogromną siłę walki, a okrzyki dopingujące było słychać na drugiej stronie ośrodka! Motywacyjne nawoływanie dobiegało od kibiców, trenerów, ale też samych zawodników. Do rywalizacji przystąpiło osiemnaście drużyn, które rywalizowały systemem „każdy z każdym” w czterech grupach (A,B,C,D), a potem każdy z każdym w kolejnych grupach (platynowa, złota, srebrna, brązowa).

Klasyfikacja generalna grupy B2

1. Skórzewo – trener Artur Ratajczak
2. Mosina – trener Wojciech Włodarczak
3. Rokietnica – trener Dawid Spychała

Podczas turnieju zostały przyznane nagrody indywidualne. Królem strzelców został Franciszek Szafrański, który zdobył 13 bramek. Wyróżniono również najlepszego bramkarza i okazał się nim Mateusz Jankowiak z Mosiny. Natomiast Michał Stuerner zdobył tytuł MVP turnieju.
W każdej drużynie czuć było ducha walki. Choć ostatecznie zostali wyróżnieni wygrani, to dla mnie każdy kto gra w finale WLLP jest już zwycięzcą – opowiada Bartosz Kujawa, Zastępca dyrektora ds. Sportu.

Jak przebiegała rywalizacja grupy C?

Dwanaście drużyn rywalizowało o podium w finale Ligi Marzeń. Zawodnicy grali systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach (A oraz B), a potem w systemie pucharowym. Każdy mecz budził wiele emocji i wymagał od zawodników skupienia i motywacji. Jednocześnie nie brakowało dobrej zabawy i szerokich uśmiechów naszych piłkarzy.

Klasyfikacja generalna grupy C

1. Szczepankowo – trener Wojciech Kozłowski
2. Oborniki – trener Rafał Pruszkowski
3. Szamotuły – trener Mikołaj Małolepszy

Nagrody indywidualne trafiły do zawodników z Obornik i Szczepankowa. Królem strzelców został Cezary Pruszkowski , który zdobył 14 bramek. Za najlepszego bramkarza uznano Piotra Kotarskiego, a nagroda MVP powędrowała do Filipa Sobczaka. Dodatkowo wyróżniono Adama Komisarczyka (2012 rocznik), który okazał się najmłodszym zawodnikiem turnieju!

Każdy mecz podczas finałów WLLP wzbudza wiele emocji w szeregach drużyny. Spotkanie piłkarskie to nie tylko możliwość poprawiania umiejętności piłkarskich, ale również czas na to, by popracować nad opanowywaniem emocji i kształtowanie psychiki zawodnika. Niejednokrotnie zdarza się, że zawodnik pierwszy mecz może zagrać słabo, ale po rozmowie z trenerem wchodzi na kolejne spotkanie z innym nastawieniem i zdobywa hat-tricka – podsumowuje Mikołaj Kłosiński, trener lokalizacji Winogrady.

Cieszymy się, że podczas Finału nie zawiodła pogoda, obiekt, a nasi zawodnicy mogli szlifować swoje umiejętności i jednocześnie robić, to co kochają najbardziej, czyli grać w piłkę nożną! Gratulujemy każdemu adeptowi, który w ubiegłą sobotę walczył w turnieju. Mamy nadzieję, że czas wakacji będzie idealnym momentem do naładowania baterii na kolejny sezon.