Kto zagra w finale?

Grupa C i B2 będzie rywalizowała podczas finału WLLP o najwyższe trofea. System rozgrywek grupy C obejmuje 14 drużyn (2008 i młodsi) i będzie rozgrywany na czterech boiskach o nawierzchni trawiastej. Drużyny grają systemem „każdy z każdym” w dwóch grupach (A oraz B), a potem w systemie pucharowym. Czas trwania spotkania obejmuje 12 minut. Za zwycięstwo zespół otrzymuje 3 punkty, za remis 1, a za porażkę 0. Po zakończonych rozgrywkach grupowych drużyny kwalifikują się do fazy pucharowej.

Natomiast w systemie rozgrywek grupy B2 bierze udział 20 drużyn (2010 i młodsi). Drużyny grają systemem „każdy z każdym” w czterech grupach (A,B,C,D), a potem każdy z każdym w kolejnych grupach (platynowa, złota, srebrna, brązowa). Czas trwania spotkania obejmuje 11 minut. Za zwycięstwo zespół otrzymuje 3 punkty, za remis 1, a za porażkę 0. Po zakończonych rozgrywkach grupowych drużyny kwalifikują się do grup platynowej, złotej, srebrnej i brązowej. Punkty od tego momentu są zerowane.

Grupa diamentowa

Mecze o miejsca 1-5 każdy z każdym – kwalifikują się: 1 miejsca z grup , a także drużyna z 2 miejsca z lepszym bilansem punktowym niż drużyny z innej grupy. Jeśli bilans punktowy jest taki sam, liczy się kolejno: bilans bramek, liczba zdobytych bramek, w ostateczności rzuty karne.

Grupa złota

mecze o miejsca 6-10 każdy z każdym, kwalifikują się: 2 miejsca z grup, a także dwie drużyny z 3 miejsca z lepszym bilansem punktowym niż drużyny z innej grupy.

Grupa srebrna

mecze o miejsca 11-15 każdy z każdym, kwalifikują się: 3 miejsca z grup, a także trzy drużyny z 4 miejsca z lepszym bilansem punktowym niż drużyny z innej grupy.

Grupa brązowa

mecze o miejsca 16- 20 każdy z każdym, kwalifikują się: 5 miejsca z grup oraz drużyna z najgorszym bilansem punktowym z miejsca 4.

Finał WLLP jest zwieńczeniem pracy naszych zawodników podczas całego sezonu. To niesamowity czas, pełen piłkarskich emocji. Podczas rozgrywek widzę, jak każda z drużyn motywuje siebie wzajemnie, gdy wygrywa, ale też w momentach kiedy muszą gonić wynik, co uważam za wielką siłę futbolu. – podsumowuje Tomasz Karkoszka – koordynator turnieju.

Tegoroczny finał WLLP odbędzie się w najbliższą sobotę w Dolsku. Zdecydowanie położenie i walory turystyczne gwarantują niesamowity klimat dla wszystkich zawodników. Młodsza grupa rozpocznie swoją rywalizację w godzinach 9:00 do 13:30, natomiast grupa C swoje spotkania zacznie od 14:15 do 18:30.

Kibicujemy wszystkim naszym zawodnikom i trzymamy mocno kciuki za sobotnie zmagania!