Już w sobotę (23.03) wystartują pierwsze rozgrywki rundy wiosennej rozgrywek Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich! Jesteśmy przekonani, że Młodziki pokażą się jak z najlepszej strony podczas spotkań rozgrywanych w ramach WLLP. Pierwsza, wiosenna kolejka już teraz może nam pokazać pretendentów do awansu do Wielkiego Finału. Bądźcie z nami!

Pierwsza kolejka WLLP – wielka niewiadoma?

Pierwsza kolejka to zawsze wielka niewiadoma (niezależnie od tego, o jakich rozgrywkach jest mowa) i spodziewamy się zaciętych pojedynków, które przyniosą wiele zwrotów akcji, pięknych akcji oraz skrajnych emocji.
Trenerzy, którzy odpowiedzialni są za przygotowanie drużyn oraz zawodników indywidualnie na pewno mają poukładane nowe taktyki oraz rozegrania, dzięki którym zaskoczą rywalów, z którymi grali na jesień.
Warto wspomnieć, że podczas najbliższych rozgrywek na pewno zobaczymy wiele nowych twarzy, które powinny wnieść nieco jakości do naszych rozgrywek.

Rozgrywki w kategorii C – różnice względem innych kategorii

Podczas rozgrywek w kategorii C drużyny grają nie tylko, aby się integrować i bawić, ale także, aby uzyskać jak najlepszy wynik. Drużyny, które poradzą sobie wyśmienicie zagrają w Ekstraklasie, a zespoły, którym „powinie się noga” będą rywalizować w Ekstralidze.

Niestety nie wszyscy będą mogli awansować do Wielkiego Finału – w Dolsku zobaczymy jedynie najlepsze drużyny z Ekstraklasie.

Gdzie rozegramy mecze pierwszej kolejki WLLP?

Rozgrywki Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich mają to do siebie, że rozgrywane są w kilku miejscowościach jednocześnie (trochę jak Liga Mistrzów). W zależności od tego, do którego okręgu została przydzielona drużyna, to zagrają w danej lokalizacji.

Jeśli chodzi o okręgi poznańskie to większość spotkań zostanie rozegranych na APR Arena Dębiec. W przypadku okręgu Stęszew dzieci zagrają na boiskach w Nowinkach.

Dokładny terminarz wraz z miejscami rozgrywania spotkań znajdziecie tutaj

Konkurs „Zdjęcie kolejki” – nowość w WLLP

Rozgrywki Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich to nie tylko rywalizacja i „łapanie” doświadczenia podczas spotkań, ale także integracja!

Wraz z pierwszą kolejką startuje konkurs na zdjęcie kolejki! Co kolejkę wybierzemy najlepsza fotografia turnieju, a zwycięzca otrzyma koszulkę wybranej Akademii!

Po więcej informacji zapraszamy tutaj