Zakończyliśmy zimowe zmagania z WLLP w sezonie 23/24. Ta zima była naprawdę intensywna. Jesteśmy przekonani, że nasi zawodnicy odpowiednio przygotowali się do wiosennych zmagań. Już niedługo widzimy się na naturalnych boiskach!

Piłkarska posucha

Przerwa zimowa jest nieciekawym okresem, jeśli chodzi o piłkę nożną. Brak rozgrywek ligowych i emocji im towarzyszących sprawiają, że w trakcie zimy każdy tęskni za tą dyscypliną sportową. W polskiej piłce seniorskiej kompletnie nic się nie dzieje (oprócz transferów), jednak piłka młodzieżowa i dziecięca różni się o tyle, że dzieci grają w wielu różnych turniejach. Podobnie jest z zawodnikami, którzy rywalizują w Wielkopolsko-Lubuskich Ligach Piłkarskich. Każda z drużyn biorących udział w WLLP ma prawo udziału w specjalnych zimowych rozgrywkach, do których należą m.in. Zimowe Turnieje oraz Turnieje Regionów.

Zimowe Turnieje WLLP – towarzyskie rozgrywki pełne piłkarskiego romantyzmu

Głównymi zimowymi rozgrywkami są Turnieje Regionów. To na nich swoją całą uwagę skupiają trenerzy. 

Zimowe Turnieje są dopełnieniem zimowych zmagań, ale to nie oznacza, że można przejść obok nich obojętnie. Każdy fan piłki nożnej pokocha te rozgrywki, a to ze względu na ich nieprzewidywalność. Wiele emocji, niespodziewanych zwrotów akcji – w skrócie piłkarska gorączka na APR Arena Dębiec.

W tym roku byliśmy świadkami dwóch takich turniejów. Oba przyniosły nam naprawdę wiele emocji. Warto zaznaczyć, że zmagania rozegrane zostały w czterech kategoriach B1, B2, C i D.

Bez wątpienia najwięcej emocji i piłkarskiej dramaturgii najwięcej było w tych najstarszych grupach, ale to nic dziwnego – w tym wieku nieco bardziej przykłada się wagę do końcowego wyniku.

Dlaczego warto wziąć udział w Zimowym Turnieju?

Zimowe Turnieje to idealna szansa, aby przetestować nowe ustawienia, dać szansę wielu zawodnikom oraz, aby dzieci przyzwyczaiły się do grania na boisku. Takie rozgrywki są stworzone, aby integrować i uczyć.

Aby być na bieżąco, zaobserwuj nasz fanpage na Facebooku!

Jak wyglądały klasyfikacje końcowe Zimowych Turniejów WLLP?

Kategoria B1 (2015 i młodsi):

 1. Antoninek,
 2. Ogrody,
 3. Strzeszyn,
 4. Dąbrówka.

Kategoria B2 (2013 i młodsi):

 1. Rokietnica,
 2. Kosmonautów,
 3. Piątkowo,
 4. Szczepankowo.

Kategoria C (2011 i młodsi):

 1. Plewiska,
 2. Naramowice,
 3. Stęszew,
 4. Włoszakowice.

Kategoria D (2009 i młodsi):

 1. Trzcianka,
 2. Arena,
 3. Plewiska,
 4. Piątkowo.

Jak wyglądała klasyfikacja Turniejów Regionów?

Kategoria U8 (2016 i młodsi):

 1. Poznań,
 2. Jarocin,
 3. Kępno,

Kategoria U9 (2015 i młodsi):

 1. Poznań I,
 2. Poznań II,
 3. Leszno.

Dziękujemy, że byliście tej zimy z nami! Do zobaczenia już na wiosnę!

Sprawdź terminarz kategorii C