Już w ten weekend zobaczymy najmłodszych zawodników w grze. Zgodnie z zasadami żaki i skrzaty grają głównie dla zabawy oraz, żeby przyzwyczaić się do piłki przy nodze. Czeka nas kolejka WLLP pełna uśmiechów, śmiechów oraz zabaw. Nie możemy doczekać się, aby zobaczyć minki naszych małych zawodników.

Zabawa połączona z nauką gry bez presji

Kategoria B1/A jest jedyną grupą, która gra bez presji i bez liczenia wyników. W tej grupie dzieci uczą się rozgrywać spotkania i poznają zasady gry oraz fair play. Podczas rozgrywek żaków i skrzatów liczy się tylko zabawa i nauka – reszta staje się bez znaczenia. Rozgrywki WLLP w najmłodszych grupach przygotowane są tak, aby dzieci przechodząc do starszych roczników, umiały grać pod presją na wynik.

Rozgrywki WLLP w kategorii B1/A – rywalizacja bez presji

Oczywiste jest to, że spotkania piłki nożnej to rywalizacja w najczystszej postaci. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że najmłodsze dzieci nie nauczą się dobrze grać w piłkę nożną bez odpowiedniego przygotowania. Jednym z elementów przygotowań są mecze bez presji, dzięki którym młodzi zawodnicy uczą się grać pod wpływem adrenaliny.

Rozgrywki WLLP są urozmaicane w tych grupach wiekowych i często można spotkać jedną z naszych maskotek lub wziąć udział w różnych rywalizacjach tak, jak ma to miejsce przy okazji Turniejów Regionów.

Gdzie zostaną rozegrane mecze trzeciej serii spotkań WLLP?

Rozgrywki Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich rozgrywane są na wielu boiskach w województwie wielkopolskim oraz lubuskim. Pierwsza kolejka kategorii B1/A zostanie rozegrana m.in. w Rokietnicy, na poznańskim Grunwaldzie, Dębcu oraz w Środzie Wlkp.

Konkurs „Zdjęcie kolejki” – nowość w WLLP

Rozgrywki Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich to nie tylko rywalizacja i „łapanie” doświadczenia podczas spotkań, ale także integracja!

Trwa konkurs na zdjęcie kolejki! Co kolejkę zostanie wybrana najlepsza fotografia turnieju, a zwycięzca otrzyma koszulkę wybranej Akademii!

Po więcej informacji zapraszamy tutaj